Збережи небо: захисти себе і озоновий шар
Саме під таким гаслом працівниками відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» провели для студентів Золочівського економічного ліцею та школярів Конюшківської ЗОШ І-ІІ ступенів Бродівського району пізнавальні екологічно-освітні заходи, приурочені до Міжнародного дня захисту озонового шару.
16 вересня вважається Міжнародним днем охорони озонового шару. Відзначати цей день людство почало у 1994 році відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН, яка таким чином увічнила в історії людства підписання в Монреалі протоколу, який стосується речовин, що руйнують озоновий шар атмосфери. Саме 16 вересня 1987 року країни-учасниці Монреальського з’їзду зобов’язалися обмежити виробництво шкідливих для озонового шару речовин. Серед 36 країн, що підписали протокол, була й Україна. Важливість цього питання полягає в збереженні тонкого газового щита навколо Землі, який захищає всіх нас від згубної сонячної радіації.
Метою проведених еко-освітянами НПП «Північне Поділля» заходів було: ознайомлення школярів та студентів з причинами забруднення повітря та руйнуванням озонового шару, формування механізмів контролю, скорочення та попередження руйнування озонового шару, пояснення процесів утворення «озонових дірок», визначення основних заходів щодо захисту озонового шару, виховання екологічної культури, бережливого ставлення до природи та свого здоров’я.
Еколого-освітній захід розпочався із розповіді учням про функції озонового шару та причини його руйнування. Еко-освітяни розкрили значення терміну «озонова діра», провели конкурс та вікторину. Також працівники відділу еколого-освітньої роботи запропонували учням переглянути мультфільм «Ozzy Ozone». Під час обговорення окреслених питань школярі пропонували власні заходи і рекомендації щодо оптимізації природокористування та захисту озонового шару.
Міжнародний день охорони озонового шару має свій девіз, який звучить так: «Збережи небо: захисти себе і озоновий шар». У цих словах – суть значення озонового шару атмосфери, який має цінувати людина.
Ліцеїсти в свою чергу переглянули фільм «Врятуємо озон негайно», який викликав на диво жваву дискусію. В результаті запального обговорення, студенти дійшли висновку, що фільм – гарний, але йому не вистачає жахливих, докладно проілюстрованих, прикладів, щоб достукатись до свідомості кожного навіть самого пересічного громадянина. Також студенти наголосили що, ця проблема стосується кожного з нас, і тому кожен несе відповідальність за стан озонового шару. Подолання цієї проблеми можливе лише завдяки скоординованим діям усіх націй та верств суспільства на глобальному рівні. А це можливо завдяки згортанню виробництва та використання озоноруйнівних речовин у різних секторах промисловості. А в першу чергу це стосується фреонів, що використовуються в холодильній техніці та при виготовленні аерозольних виробів.
Comments are currently closed.