За народним повір’ям саме 19 березня в Україну з далеких африканських країв повертаються лелеки – крилаті символи нашого народу.

19.03.2013 admin Новини

leleka

Лелеки, журавлі, бузьки, чорногузи, бусоли — як тільки українці не називають біло-сірих птахів, котрі, як запримітили наші діди-прадіди, прилітають в Україну 19 березня. Орнітологи називають їх найбільш консервативними птахами, адже час їхнього прильоту завжди припадає на третю декаду березня. Лелека — один із символів України, який з’явився ще з язичницьких часів, і наші предки з особливими трепетом ставилися до них. Вважається, що назва «лелека» пішла від імені язичницького бога кохання Леля. Оскільки від кохання народжуються дітито й не дивно, що українці й досі поетично висловлюються про те, що дітей приносить лелека. Досі існує така прикмета, якщо побачиш одного лелеку, то цілий рік будеш сам, двох — будеш у парі.
Присутність цих птахів на обійсті вважається хорошою ознакою, вони приносять господарям родинну гармонію, заможність, створюють позитивну енергетику, допомагають у вихованні дітей, відвертають біду.
В Україну та інші країни на схід від Німеччини лелеки повертаються курсом через Єгипет, Ізраїль, Туреччину, Босфорську протоку, Болгарію, Румунію. Невидима сила підказує їм найбільш оптимальні маршрути.
Для вчених і далі залишається загадкою, як лелеки безпомилково знаходять рідні гнізда.
Тож чекаємо усі на повернення лелек – крилатих символів нашого народу!!!

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест