Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами

17.06.2013 admin Екоосвіта

17 червня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами, який було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН.

images

Саме в цей день у 1994 році в м. Париж, Франція, прийнято Конвенцію Організації Об’єднаних Націй про боротьбу з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи та/або опустелювання, особливо в Африці, яка набула чинності 26 грудня 1996 року. На сьогоднішній день її Сторонами є 194 країни світу. Ця Конвенція є однією з найбільших міжнародних угод природоохоронного спрямування поряд з Конвенцією ООН про біологічне різноманіття та Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату. Разом вони складають три так звані Ріо – Конвенції, що були узгоджені під час Всесвітнього самміту зі сталого розвитку, який проходив у 1992 році в місті Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Україна приєдналася до Конвенції в 2002 році, згідно із Законом України від 4 липня 2002 р. №61-IV.

Опустелювання характеризується зниженням природно-ресурсного потенціалу території нижче допустимого рівня, що обумовлює деградацію рослинного покриву, погіршення продуктивності земель і може призвести до створення умов аналогічних пустельним (більше 25% відбувається за антропогенних причин).

Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест