Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст

01.02.2018 admin ЕкоосвітаНовини

Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення. Мета її – зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу.

Рамсарська конвенція декларує основні аргументи важливості водно-болотних угідь для забезпечення нашого майбутнього, а саме:

– водно-болотні угіддя важливі для забезпечення людства прісною водою, очищення та фільтрації поверхневих вод, поповнення водоносних горизонтів;

– ці угіддя годують людство – їх використовують для рибальства і сільського господарства протягом тисячоліть;

– вони забезпечують людей відновлюваними природними ресурсами для природних промислів, будівництва та опалення;

– мають значні бальнеологічні ресурси та використовуються з рекреаційними цілями; зберігають біорізноманіття та екологічну рівновагу;

– пом’якшують вплив штормів і повеней та захищають берегову лінію від руйнування;

– депонують вуглець, продукують кисень і допомагають у боротьбі зі змінами клімату.

         Враховуючи цінність водно-болотних угідь для людства, еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели екологічно-освітній захід  «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст», приурочений до Всесвітнього дня водно-болотних угідь, для гімназистів старших класів Бродівської гімназії ім. І.Труша, що у Львівській області.

Працівники парку розповіли гімназистам про водно-болотні угіддя, про Рамсарську конвенцію, а також презентували фільми про водно-болотні угіддя.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест