ВІЛ-СНІД – стосується кожного!

13.12.2016 admin ЕкоосвітаНовини

2Один раз на рік  настає день, коли про СНІД згадують всі, а саме – 1 грудня. Цей день став  одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і дає можливість підвищити рівень обізнаності про це захворювання та його профілактику. Епідемія ВІЛ/СНІДУ в Україні є наймасштабнішою та найнебезпечнішою в Європі і вже охопила 1,63% всього дорослого населення країни. Причому це захворювання поширюється не лише серед так званих «груп ризику», але і серед всього населення. На сьогоднішній день в Україні живуть 440 тисяч ВІЛ-інфікованіх людей. За 20 років поширення інфекції більше 12 тисяч хворих вже померли.

У рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом працівники відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля», спільно із учнями Золочівського економічного ліцею, що у Львівській області, організували та провели акцію «ВІЛ/СНІД – це стосується кожного» приурочену до Всесвітнього дня боротьби із СНІДом, профілактики  захворювання та формування адекватної поведінки у відношенні до хворих.

В рамках заходу було проведено виховний захід «Зупинимо СНІД», під час якого розглядалася статистика цього захворювання в Україні та світі, обговорювалися шляхи зараження та симптоми. Під час заходу ліцеїсти брали активну участь в обговоренні, а саме розглядали різноманітні ситуації щодо ризику зараження ВІЛ-інфекцією, дізналися про історію, ознаки, статистику хвороби, аналізували різницю між ВІЛ та СНІД, працювали в групах, висловлювали свої поради, як уберегти себе від зараження ВІЛом.

Одразу після виховного заходу ліцеїсти взяли участь у майстер-класі із виготовлення символічної червоної стрічки, а також створення стін газети, яку розмістили у коридорах навчального закладу.

Після чого студенти разом із еко-наставниками вийшли на вулиці м. Золочів із  флешмобом «Одягни червону стрічку», під час якого роздавали символічні червоні стрічки перехожим та розповідали їм про акцію. Адже, поінформованість кожного про шляхи зараження ВІЛ, пропаганда здорового способу життя – є запорукою до подолання цього захворювання. В ім’я щасливого життя майбутніх поколінь необхідно ще раз нагадати всім про те зло, яке несе безвідповідальна поведінка. Потрібно перетворити знання про шляхи інфікування ВІЛ на усвідомлені дії щодо його попередження.

11a1b1c34

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест