Відбулася туристично-краєзнавча реабілітаційна мандрівка для демобілізованих воїнів АТО по територіях НПП «Північне Поділля»
На прохання Львівської громадської організації «Форпост», яка за своєю суттю є Спілкою учасників війни з російськими окупантами, працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» провели для демобілізованих воїнів АТО реабілітаційну, патріотично-пізнавальну, краєзнавчу мандрівку по мальовничих ділянках парку північної частини Подільської височини, що у Буському та Золочівському районах Львівщини.
Під час мандрівки, яка розпочалася із села Волуйки Буського району, демобілізовані воїни АТО оглянули ділянку схилу, де 30 червня 1941 року мешканці села насипали величавий пагорб із хрестом на честь проголошення Ярославом Стецьком у Львові Української держави. Однак за радянських часів цей символічний меморіал було знищено. Також учасники мандрівки побували в мальовничому буковому лісостані Вороняцького горбогір’я та відвідали ботанічну пам’ятку природи «Гора Маркіяна Шашкевича», що в народі називається Підлисецькою горою, або Білою. На цій вершині працівники НПП «Північне Поділля» розповіли воїнам АТО про будителя національної свідомості українців Галичини отця Маркіяна Шашкевича. Біля величавого пам’ятного хреста, встановленого на горі на честь 100-річчя від дня народження отця Маркіяна мандрівники-АТОшники помолилися і радісно та дзвінко заколядували. А ще вони мали нагоду послухати цікаву розповідь про географію цього унікального краю. Адже саме тут найчіткіше видно, де закінчується Подільська височина і починається Мале Полісся. Окрім того воїни АТО багато цікавого дізналися про Головний європейський вододіл, який у цій місцині ділить водні потоки річок на два басейни – Чорного і Балтійського морів.
Сповнені неабияких вражень від спілкування із живою природою та з легкою приємною втомою, у післяобідню пору мандрівники повернулися до базового табору, де, після перепочинку, ще мали нагоду розважитися катанням на санках по санній трасі, підготовленій членами ГО «Форпост».
До речі, демобілізовані воїни АТО, котрі взяли участь у мандрівці, захищали нашу Україну в різних воєнізованих підрозділах на сході. Але їх об’єднує Революція Гідності. Всі вони були активістами 40-ої сотні самооборони Майдану. З Майдану вирушили на Донбас, коли там почалася війна.
Працівники парку НПП «Північне Поділля» й надалі готові співпрацювати з громадськими організаціями, особливо з тими, що об’єднують у собі демобілізованих воїнів АТО, і робити все можливе, аби захисники України (а серед них бувають і ранені), які бажають відвідати території парку, вдосталь насолоджувалися красою природи рідного краю, заслуховувалися розповідями про історію та культуру українців Галичини, про відомих постатей українського народу, лишень би вони – сучасні наші Герої – забули про ті жахіття, через які, волею невмолимої долі, їм випало пройти у смертельній боротьбі з російськими окупантами на сході України.
Comments are currently closed.