Відбулась ще одна екскурсія для науковців-ботаніків по заповідних територіях НПП «Північне Поділля»

27.06.2017 admin Новини

26 червня працівники відділу науки Національного природного парку «Північне Поділля», спільно із колегами Золочівського науково-дослідного природоохоронного відділення установи провели екскурсію для науковців Львівського державного природознавчого музею НАН України, Ботанічного саду Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного дендропарку «Софіївка» НАН України, Інституту екології Карпат НАН України та Ужгородського національного університету у місця зростання раритетних видів долини річки Золочівка, що у Золочівському районі Львівської області.

Під час екскурсії науковці-ботаніки мали змогу бачити зростання таких рідкісних видів рослин, що занесені до Червоної книги України, зокрема: меч-трава болотна, сашник іржавий, тофільдія чашечкова, осока Буксбаума, зозулинець шоломоносний, пальчатокорінник м’ясочервоний, а також регіонально рідкісних рослин території Львівщини, таких як чина болотна, жовтозілля тіньове, молочай болотний.

У процесі екскурсії доктором біологічних наук Іваном Даниликом вперше було виявлено зростання на цій території сашника чорніючого (регіонально рідкісний вид для Львівської області). До речі, це місце є другим відомим на Львівщині.

Слід зауважити, що територія, на якій відбулась екскурсія багата на осокові рослини. Окрім того там зростає багато цікавих науковцям рідкісних рослин, наприклад, осока повисла, осока розставлена та інші.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест