У Сасові відбувся фестиваль “Чисті джерела Бугу”

11.09.2012 admin ВідеоНовини

«Геть тютюн та алкоголь з українських міст і сіл!» – під таким гаслом проходив цьогорічний етнофестиваль «Чисті джерела Бугу». Організатором, натхненником та автором ідеї поет-пісняр Теодор Кукуруза. За підтримки Благодійного фонду «Чисті джерела Бугу», Львівської обласної ради та Золочівської районної ради фестиваль таки відбувся. Партнерами виступили Національний природний парк «Північне Поділля» та інформаційний портал «Золочів.нет».

І хоча цього року масштаби свята не були такими, як у попередні роки, проте, той хто завітав на свято, безперечно, отримав масу позитиву.
Саме свято проходило в спортивно-оздоровчому таборі «Сокіл», що у с. Сасів. А розпочали його, як уже заведено, із молитви «Отче наш» у виконанні Теодора Кукурузи. Зі сцени вітав гостей сасівський сільський голова М. Гетьманчик, голова Золочівської районної ради В. Недзельський, Йоанна Крук-Грензяк, яка очолила делегацію гостей із Республіки Польща. Участь у фестивалі взяли голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий, заступник голови Золочівської районної ради Андрій Леськів, секретар Золочівської міської ради, свободівець – Дмитро Колодка та керівники  ПП “Галкомсервіс” – Галина та Володимир Новосад.
Після офіційної частини дійства, звісно ж, усі чекали розважальної. Автентичною грою на народних інструментах вразив присутніх гурт Остапа Стахіва. Найбільше зачарувала усіх трембіта. Своїм співом полонили Теодор Кукуруза, Аня Богачевська, Оксана Квас, Ірина Лукаш із сином Олегом Габріелем. Серед гостей свята також знані гурти та виконавці – «Світозари», «Фіра», «Ріка життя», віртуоз-скрипаль Ростислав Фединець, Віктор Гембара, Павло Дворський та інші.
А поки на сцені тривало музичне дійство, поруч проходили майстер-класи. Так, Володимир Гарбузинський із с. Гавареччина навчав усіх охочих ліпити глиняний посуд, кожен бажаючий зміг спробувати себе у ролі гончара.
Наталя Мисула, Катерина Тихонова, Ірина Білінська та Леся Горгота проводили майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки, який відбувався з ініціативи та за підтримки інформаційного порталу “Золочів.нет“. До речі, охочих зробити цю автентичну ляльку виявилось близько семи десятків.

НПП «Північне Поділля» організував для дітей віком 7-14 років екологічну вікторину-тренінг «З природою у дружбі», метою якої було ознайомлення дітей з народними традиціями лікування рослинами, прищеплення бережливого ставлення до природи рідного краю.
Парубки ж мали добру нагоду показати силу, вправність і дотепність у козацьких забавах. Ну і, звісно ж, переможців було нагороджено призами.

Що не кажіть, але свято справді виявилось гарним і видовищним, цікавим і насиченим. Хочеться також зазначити, що саме такі свята і такі фестивалі об’єднують покоління, вчать нас любити рідний край, його природу, звичаї і просто бути українцями. А для тих, кому свята було замало, чи хто не зміг з якихось причин побувати на фестивалі, нагадаємо, що продовження свята буде наступної неділі у м. Глиняни.

 

Чисті джерела Бугу

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест