У пошуках об’єктів, цікавих для туристів

06.07.2017 admin ЕкоосвітаНовини

5 липня працівники відділу рекреації та туризму і відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» провели обстеження лісової ділянки установи на предмет створення екологічно-туристичної краєзнавчої стежки в околицях селища Олесько, що у Львівській області.

Під час обстеження ділянки для прокладання майбутньої еко-стежки було зафіксовано низку об’єктів природного і штучного походження, які можуть викликати певну зацікавленість у  потенційних туристів. У переліку таких: історична криниця 1927 року в околицях села Теребежі, високих форм лісові мурашники, багатолітні дуби черешчаті, охайні букові лісостани тощо. Однак, найцікавішим об’єктом, якого оглянули працівники НПП «Північне Поділля» під час мандрівки – історична селянська хата у лісовій гущавині на території колишнього хутора Панаси, в якій у лютому 1943 року відбулась ІІІ Конференція ОУН-УПА і в якій брав участь генерал-хорунжий Роман Шухевич.

Як повідомляють історичні джерела, надзвичайна конференція бандерівської фракції ОУН, скликана з огляду на розбіжність поглядів у керівництві ОУН(Б) щодо збройного чину. Політичний форум відбувся в селі Теребежі поблизу м. Олеська 17—21 лютого 1943 р., на якому було накреслено плани збройної боротьби ОУН проти німецьких і більшовицьких поневолювачів. Виконуючи програмні засади Третьої конференції ОУН конкретизувала збройну боротьбу визвольних сил, поширювала, зміцнювала й творила новітні осередки організованої збройної боротьби народу. Матеріали конференцій стали основою розробки новітньої концепції у визвольній боротьбі на перспективу на Третьому Надзвичайному Зборі ОУН 21-25 серпня 1943 р.

Хата, в якій проходила конференція бандерівської фракції ОУН, в досить добротному стані, під хатою – масштабний цегляний підвал і надійне склепіння стелі.

Інформацію про місце проведення конференції працівникам відділу рекреації та туризму повідомив мешканець села Теребежі Буського району Андрій Курилко, який свого часу почув про це від колишньої зв’язкової УПА Ольги Сайчук (Грицини).

Робота над напрацюванням екологічно-туристичної стежки на цій ділянці парку, як і збір історичної цікавої інформації, продовжується.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест