У підніжжі гори Триніг відбувся туристично-виховний захід для школярів «Християнське виховання через фізкультуру і спорт»

15.06.2015 admin Новини

6Минулого тижня на території Національного природного парку «Північне Поділля», у підніжжі славнозвісної гори Триніг, за організації священиків Підкамінського деканату УГКЦ на чолі з деканом о. Михайлом Бакаєм та за сприяння працівників парку, відбувся трьохденний туристично-виховний захід «Християнське виховання через фізкультуру і спорт» для школярів Нем’ячівської, Орихівчицької, Паликорівської, Голубицької, Попівецької, Підкамінської, Пеняківської, Звиженської та Маркопільської шкіл.

На мальовничій поляні, повній різноманіття квітів і запашних трав, на Вороняцькому горбогір’ї  зібралася шкільна дітвора зі своїми вчителями та духовними наставниками – священиками сільських парохій, де й розбили туристичний бівак.

Розпочалося дійство з Молебню за здоров’я усіх учасників та їх родин. Потім перед дітворою з вітальними словами виступили декан Підкамінський УГКЦ отець Михайло Бакай та представники Національного природного парку «Північне Поділля».

Після відкриття туристично-виховного заходу працівники парку провели для дітвори екологічно-пізнавальну туристичну мандрівку територією Комплексної геолого-ботанічної пам’ятки «Триніг». Під час мандрівки юні туристи ознайомилися з архаїчними мегалітами, багатовіковими буками-патріархами, оглянули залишки військових бліндажів періоду Другої світової війни та побували біля джерел, що є витоками річки Стир.

У вечірню пору, під чистим зоряним небом, біля ватри відбувся конкурс української патріотичної пісні. Після вечірньої молитви, з подякою Богові та організаторам табору за гарно проведений день, усі відбули до своїх наметів на ночівлю.

Другий день туристично-виховного заходу розпочався із ранкової Служби Божої на головній поляні табору. А вже після сніданку школярі Підкамінщини по-командно, у повному туристичному спорядженні вийшли на етапи «Крос-походу» – комплексних змагання з пішого туризму та туристичної техніки, головним суддею якого був вчитель Палткорівського НВК Андрій Івасюта. У «Крос-поході» юним туристам потрібно було безпомилково і якомога скоріше  пройти багато складних етапів, серед яких: рух по паралелях, крутий підйом, крутий спуск, навісна переправа через глибокий яр, рух по траверзу, а також в’язання туристичних вузлів.

Тим часом інші учасники літнього табору брали участь у конкурсах та вікторинах еко-школи «Дивосвіт», які для них організували та провели працівники відділу еколого-освітньої роботи і відділу рекреації та туризму. Зокрема було проведено вікторини «Природознавець», «Ліс – наше багатство» та туристично-краєзнавчий конкурс «Коротко про туризм» тощо.

Вечір того дня у таборі був цікавим конкурсом проходження лабіринту з ліхтариками та знаходженням у ньому контрольних точок. До речі, цей конкурс дивовижно виглядав з боку.

Третього дня, після ранкової молитви та сніданку, учасники туристично-виховного заходу «Християнське виховання через фізкультуру і спорт» взяли участь у конкурсі на найшвидше розпалювання багаття, а також в екологічній вікторині, яку для школярів провів голова комісії з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ отець Тарас Дзьоба. Завершальним етапом цього дня був конкурс на прибирання території.

У післяобідню пору, сповнені приємних вражень школярі роз’їхалися по своїх домівках.

1578910121314151817

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест