У Бродах відбулася природоохоронна акція «Збережемо первоцвіти»

04.03.2016 admin ЕкоосвітаНовини

1З приходом теплих весняних днів у наших лісах з’являються тендітні первістки оновленої землі  – первоцвіти. Ці квіточки – безцінний дар природи, перша усмішка весни, прикраса лісів.

 Але разом із весняною природою «прокидаються від зимової сплячки» і збирачі квітів, які заготовляють рослини у великій кількості і збувають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження природного довкілля, хто сприяє квітковому бізнесу заради короткочасного споглядання провісників дикої природи. Особливо багато продається цих квітів напередодні 8 березня.

Щороку із середини лютого до кінця травня у Бродівському районі, як і по всій Україні,  відбувається торгівля рідкісними видами первоцвітів. Більшість з них знаходяться під загрозою знищення та занесені до Червоної книги України. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин як білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, рябчик шафрановий, сон великий, цибуля ведмежа призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу.

З огляду на вищесказане та з метою привернення уваги до проблем охорони, збереження ранньоквітучих рослин та підвищення екологічної свідомості населення Бродівського району і запобігання знищення первоцвітів відділом еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» спільно зі студентами Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, викладачами Лілією Квак та Іриною Дутчак було проведено природоохоронну акцію «Первоцвіти просять захисту».

Акція розпочалася із майстер-класу, який проводили еко-освітяни НПП «Північне Поділля». Еко-наставники розказали та показали як з допомогою гофрованого паперу і дерев’яних шпажок можна зробити альтернативу живим первоцвітам, створивши їх своїми руками. Студенти та викладачі із завзятям виготовляли крокуси різник кольорів.

Після творчої частини учасники заходу вийшли на вулиці міста Броди, щоб роздати місцевим жителям виготовленні первоцвіти та інформаційні листівки про збереження первоцвітів. Студенти вручали свої еко-вироби як молодим так і людям похилого віку, закликаючи мешканців взяти участь в акції «Первоцвіти» і тим самим відмовитись від живих квітів. Учасники акції з позитивним настроєм долучилися до неї та із задоволенням отримували альтернативні первоцвіти і листівки.

Еко-освітани НПП «Північне Поділля» закликають людей бути свідомими і не губити дикоростучих рослинн лише задля короткочасної примхи аби насолодитися їх запахом і красою. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, і є невід’ємною їх частиною. Можна відновити пам’ятки мистецтва, історії, але неможливо відродити зниклі види, які «творились» десятки тисяч років. І не людиною, а природою. Бережіть природу! Не зривайте первоцвіти та не купляйте їх!

Адміністрація НПП «Північне Поділля» висловлює щиру подяку студентам першого курсу Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича та їх педагогам Лілії Квак та Ірині Дутчак.

234567891011121314

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест