ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ «СВЯТОГІРСЬКИЙ» НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ВІДВІДАЛИ ШКОЛЯРІ З БРОДІВЩИНИ

21.05.2018 admin Новини

Нещодавно працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» провели для школярів і вчителів Боратинського НВК та Бродівської середньої школи №3, що у Львівській області, цікаву історично-природничу мандрівку по екологічно-пізнавальному туристичному маршруті «Святогірський».

Юні мандрівки відвідали монахський скит, що розташований на заповідній території ботанічної пам’ятки природи «Свята Гора» НПП «Північне Поділля»  – Святогірський монастир Покладання Ризи Пресвятої Богородиці. Із захоплення школярі  Брідщини спостерігали унікальні храми монастиря – сучасну літню церкву Покладання Ризи Пресвятої Богородиці та історичну дерев’яну церкву Святого Онуфрія, побудовану в 1778 році. Окрім того школярі-туристи побували на Підлисецькій горі Білій, що у складі заповідних територій НПП «Північне Поділля», і на якій встановлено величавий пам’ятний хрест на честь 100-річчя від дня народження будителя національної свідомості українців Галичини отця Маркіяна Шашкевича.

Також під час мандрівки учні та їх наставники мали змогу оглянути Музей-криївку воїнів УПА, що у лісовому масиві в околицях села Гавареччина, та  старовинну оригінальну у своїй побудові криницю, глибина якої становить 54 м.

Проте, найцікавішим для мандрівників було відвідати майстерню митця-гончаря з виготовлення славнозвісної гаварецької чорнодимленої кераміки. Дітвора з цікавістю споглядала, як маленький невиразний шматок глини в руках майстра перетворюється у вазочку. Майже кожен із школярів мав унікальну можливість сісти за гончарний круг і власноруч створити гончарний виріб.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест