ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ «СВЯТОГІРСЬКИЙ» НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ВІДВІДАЛИ МАЛЕНЬКІ ШКОЛЯРИКИ ІЗ БРОДІВЩИНИ

12.05.2018 admin Новини

У п’ятницю, 11 травня, працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» провели цікаву історично-природничу мандрівку по туристичному маршруті «Святогріський» для молодших школярів та їх наставників Паликорівського НВК, що у Бродівському районі Львівської області.

Перед тим як виїхати на маршрут, маленькі мандрівники відвідали розкішний Підгорецький замок, потім побували ще й у Золочівському замку. Лишень після оглядин старовинних замкових архітектурно-фортифікаційних споруд, маленькі мандрівники прибули до стартового пункту екологічно-пізнавального туристичного маршруту Святогірський» – село Гавареччина, Золочівського району Львівщини, яке славиться своєю чорнодимленою керамікою. Тут, на Гавареччині, у майстерні митця-гончаря, юні туристи мали нагоду на певний час стати майстрами з виготовлення керамічних виробів. Спочатку, під час майстер-класу, усі уважно слухали настанови авторитетного гончаря, а потім із натхненням приступили до гончарного круга і почали творити власні гончарні вироби. До речі, у багатьох досить гарно вийшло.

Після відвідин обійстя гончаря та оглядин печі-горну, в кому випікаються керамічні вироби, маленькі мандрівники подалися в околиці Гавареччини, де інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля» ознайомили їх із лісовою рослинністю, показали як зростають велетенські буки, а також провели екскурсійну програму із оглядом стародавньої історичної криниці та музею-криївки воїнів УПА, розповіли про національно-визвольну боротьбу місцевого люду проти всіляких ворожих зайд, що в 40-50-их роках минулого сторіччя – у післявоєнний час – пхалися на наші землі.

Завершилась мандрівка для вихованців та їх наставників Паликорівського НВК відвідинами монахського скиту на Святій Горі (Золочівський район). Тут, під покровом велетенських буків, що зростають на заповідній території НПП «Північне Поділля», діти відвідали монастирську церкву Покладання Ризи Пресвятої Богородиці, помолилися за здоров’я а потім послухали цікаву розповідь про об’явлення Матері Божої на цій горі та про цілющу воду із криниці, яка почала бити на самій вершині кришталевою студеною водою після Божого проведіння. Набравши цілющою свяченої води, у вечірню пору Паликорівська малеча повернулась додому.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест