Свято Маковія

14.08.2013 admin ЕкоосвітаНовини

Який Маковій, таке й Успіння.

14 серпня і за церковним, і за народним календарем — свято Маковія ( інші назви Першого Спаса, Спаса на воді, медовий Спас).

Маковія

14 серпня згадують сімох мучеників — братів Маккавеїв. Від них і пішла народна назва свята — Маковій. Звичай у ніч перед ним ставити увиту квітами і зеленню віху (уквітчаний стовп — символ світового дерева — за язичницьких часів знаменував закінчення літа й завершення жнив.), що називається Маковієм.

На свято вранці до церкви несуть святити букети квітів, мак, мед, воду й обжинковий вінок. Вважається, що посвячені цього дня квіти, будучи вплетеними в косу, бережуть волосся від випадання.

Освячений мак сипали в криницю, щоб під час посухи викликати дощ. Ним обсипали корову, ”щоб відьма молока не доїла”. Коло, висипане свяченим маком, захищало людину від упирів або ”ходячих покійників”, аби вони не могли заподіяти ніякої шкоди, доки не визбирають усе до зернини.

Знахарі радять застосовувати чудодійні властивості маку для рятування оселі від нечистої сили. Для цього треба просто посипати свячений мак навколо дому.

За переказами, вода цього дня цілюща, тому якщо хворий на пропасницю викупається в природній водоймі, то може навіть позбутися своєї хвороби.

Діти дуже люблять обрядову страву цього дня. А страва ця — «шуліка». Готується вона ось так: господині випікають солодкі коржі, кришать їх на дрібні шматочки, а потім заливають медом і посипають маком.

Еколого-освітній відділ

Свято Маковія

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест