Стрітенська свічка – дороговказ душі

15.02.2018 admin ЕкоосвітаНовини

Напередодні великого християнського свята Стрітення Господнього еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для школярів Бродівщини низку екологічно-мистецьких заходів – майстер-класи з декорування Стрітенських свічок природніми матеріалами. Майстер-класи відбулися у Берлинській та Бродівській №3 середніх школах. Окрім того, на прохання настоятеля Смільнівської церкви Святого Миколая отця Ігоря Крука (УАПЦ) еко-освітяни НПП «Північне Поділля» провели майстер-класи з декорування стрітенської свічки для учнів місцевої катехитичної школи, із дітьми парафії Бродівської церкви Воздвиження Чесного Животворящого Хреста та школярами Підгорецького НВК, якими опікується отець Тарас Дзьоба (УГКЦ). Також еко-освітяни НПП «Північне Поділля» провели майстер-клас з декорування стрітенської свічки для школярів та дошкільнят  Орихівчицького НВК, духовним опікуном яких є отець Ярослав Войтів (УГКЦ).

На початку майстер-класів священики та вчителі розповіли учням про історію християнського свята Стрітення Господнє. Адже, як записано у християнських письменах, у той день Діва Марія принесла немовля до Єрусалимського храму на посвяту. Там новонароджений Ісус вперше зустрівся з праведником Симеоном і пророчицею Анною, які одразу ж впізнали у малюкові Месію. Слід зазначити, що старцеві Симеону Богом було провіщено жити, аж поки він не зустріне людського спасителя.

Еко-освітяни НПП «Північне Поділля» в свою чергу розповіли школярам про народні прикмети та вірування, які побутують в народі, як, наприклад,  якщо одну і ту ж свічку сім років підряд освяти на свято Стрітення, то вона стає цілющою. А ще наші пращури казали, що в цей день зима зустрічається з весною і вірили, якщо на Стрітення день теплий і сонячний, то і весна буде теплою. Якщо на Стрітення дорогу перемітає – весна буде пізньою і холодною. Якщо в цей день сніжок – весною буде дощик, тобто весна буде затяжною і дощовою. На Стрітення з стріх капає – зима буде довгою.

Після теоретичної частини заходу діти приступили до декорування стрітенських свічок. Для цього використовували зелені гілки самшиту, туї, ялинки та аспарагусу, переплітаючи їх декоративними стрічками різних кольорів.

Не стояли осторонь і дошкільнята Орихівчицького НВК. В майстер-класі вони участі не брали, зате наполегливо розфарбовували кольоровими олівцями малюнки стрітенських свічок.

У день свята Стрітення Господнього, дітвора понесла власноруч декоровані свічки на освячення до храмів.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест