Спалювання сухої трави – це шкідливо чи корисно?
З настанням теплої погоди жителі Бродівського району почали масово випалювати сміття, сухе листя, залишки минулорічної рослинності на присадибних і дачних ділянках. У зв’язку з цим, працівники відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» провели лекцію для Бродівських гімназистів на тему: «Спалювання сухої трави – це шкідливо чи корисно?».
Такі пожежі завдають великої шкоди навколишньому середовищу. При згоранні 1 т рослинних залишків у повітря надходить близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять: пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. У тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензапірен, що здатен викликати ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільнюються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.
Під час лекції еко-освітяни наголосили на дотримувані вимог Законів України «Про охорону атмосферного повітря», «Про охорону навколишнього природного середовища» та правил пожежної безпеки. Це дозволить запобігти пожежі, уникнути зайвих матеріальних втрат та не спричинити загрозу власному життю й безпеці інших.
Не спалюйте суху траву та сміття! Не завдавайте шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу! Щоб не трапилось лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.
Comments are currently closed.