Школярі Білявцівського НВК здійснили пізнавальну мандрівку по території НПП «Північне Поділля»

13.05.2017 admin Новини

Чергову екологічно-пізнавальну краєзнавчу мандрівку для школярів Білявцівського навчально-виховного комплексу, що у Бродівському районі Львівської області, провели працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля». Незважаючи на не зовсім сприятливі погодні умови юні мандрівники із захопленням крокували по туристичному маршруті, що прокладено по території несказанно чудової комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг» – чи не найулюбленішої в середовищі туристів ділянки НПП «Північне Поділля».

Під час мандрівки юні туристи багато цікавого почули про мальовничі заповідні території природоохоронної установи, побували коло джерела, що є одним із витоків річки Стир та скоштували його смачної кришталево-чистої водиці. На інших зупинках маршруту інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля» розповіли школярам про цікаві рослини, що зростають на цій ділянці – зокрема про березу темну, клокичку перисту, буки-патріархи – та про тварин і птахів, що стрічаються тут. Маленькі туристи із захопленням обнімали велетенських буків та притулялися до них своїми щічками – у такий спосіб набиралися наснаги та позитивної енергетики від кількасотлітніх масивних дерев.

Також юні туристи та їх педагоги-наставники оглянули залишки військових бліндажів періоду Другої світової війни, побували біля велетенських закам’янілих піскових валунів, що у примарних формах маячать на вершинах гори Збараж та Триніг комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи, та побачили печеру-грот, що була своєрідною погребальною криптою для наших пращурів із дохристиянського періоду.

Однак найбільше малечі та дорослим сподобалася стара закинута каменоломня радянського періоду. Тут, на останній зупинці пройденого маршруту, юні мандрівники бігали поміж розкиданих кам’яних глиб, фотографували різних форм каменюки та робили селфі на їх фоні – не зрозуміло звідкіля у них з’явилося стільки енергії та фізичної наснаги на завершенні мандрівки.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест