Пташина їдальня
Більшість із нас вважають зиму традиційною порою для підгодівлі птахів, адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися. З настанням холодів частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку. Птахам не вистарчає корму. У періоди нестачі корму найбільш вразливими стають дрібні садові птахи, які часто гинуть у цей час. Тому регулярна підгодівля птахів у складний для них період допоможе популяціям диких птахів вижити й приступити до розмноження наступної весни. Найгірше, що може статися в сувору зиму, — це збої в підгодівлі або її припинення взагалі.
Раціон птахів — це корм, збагачений вуглеводами та жирами. Саме ці речовини допоможуть поповнити життєво необхідні жирові запаси тіла, так необхідні птахам для виживання в довгі та холодні ночі. За таким кормом не варто ходити далеко до супермаркету чи пташиного ринку, адже ідеальну поживу для птахів (із високим вмістом жиру) кожен знайде на своєму кухонному столі. Рештки сала, кістковий мозок, залишки топленого жиру, підсохлий сир, крихти тістечок, печива тощо — усім цим можна сміливо ділитися з птахами взимку.
Крихти та скоринки
Найчастіше в годівнички птахів потрапляє хліб. Із точки зору поживності, то це не найкраща їжа для птахів. Він лише допомагає наповнити порожній шлунок. Інколи навіть радять розмочити сухий хліб, перш ніж покласти його в годівничку, але слід зважати на температуру повітря. Не давайте птахам хліб із домішками житнього борошна. Більш поживними є зачерствілий торт чи тістечка, крихти з печива, залишки від іншої випічки, які багаті на жири.
Відварена картопля
Птахам смакуватиме картопля в «мундирах», яку, перш ніж покласти в годівницю, варто розламати навпіл.
Рис, макарони і тісто
Залишки відвареного рису чи макаронів, а також тіста, яке залишилося від випічки, багаті на крохмаль, тому добре підтримають тонус пернатих узимку. Ніколи не підгодовуйте птахів сухим рисовим зерном, адже воно може набухати в шлунку птаха, що часто закінчується для нього.
Фрукти
Пізнього літа та восени фрукти приваблюють і птахів, і метеликів, а також бджіл і ос. Зібрані яблука чи груші зберігайте у темному і прохолодному місці. У сувору зимову пору, коли птахи вже пооб’їдали всі запаси ягід і фруктів на деревах і кущах, викладіть свої припаси яблук та груш прямо на сніг. Можна фрукти порізати на дольки, понанизувати їх на палички й покласти в годівничку.
Засохлий сир
Сир, що висох і затвердів, – ідеальний корм для птахів. Для дрібних птахів такий сир варто потерти на тертці чи просто розкришити на шматочки.
Сало й м’ясо
Викладайте на пташиний стіл шматки сала, обрізки з м’яса. Кістки та жирні шматочки м’яса, які залишаються після сімейної трапези, вабитимуть синичок і дятлів, а також сойок. Пам’ятайте, що ці продукти повинні бути несолоними (повністю без солі). Тільки пам’ятайте, щоб уникнути можливого поширення захворювань, не годуйте птахів сирими кістками чи м’ясом. І не забувайте також про те, що ці наїдки можуть приваблювати до годівничок котів.
Вода
Взимку птахи п’ють більше води, аніж влітку, бо живляться сухим насінням. Джерело води в саду потрібне в морозну погоду, коли природні водойми скуті кригою.
Пташиний пиріг
Розтопіть у каструльці невелику кількість смальцю. У розтоплений смалець додайте соняшникове насіння й просо. Якщо з літа запаслися насінням кавуна чи дині, а ним дуже люблять ласувати синиці, додавайте і його в насіннєву суміш. Використовуйте таку пропорцію: 1/3 смальцю на 2/3 насіння. Коли суміш почне потроху застигати, щільно укладіть її в форму для випікання печива, наприклад. Устроміть у суміш сірник і не виймайте його, поки «печиво» не затвердіє. Вийміть «печиво» з форми, в отвір від сірника просиліть мотузку, за яку печиво можна почепити на дереві. Або ж покладіть його в годівничку.
Comments are currently closed.