Працівники відділу науки НПП “Північне Поділля” провели польовий навчальний семінар

25.04.2016 admin Новини

922 квітня працівники відділу науки Національного природного парку «Північне Поділля» провели для студентів та викладачів кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка польовий навчальний семінар «Охорона та збереження цінних екстразональних степових ділянок Гологоро-Кременецького горбогір’я».

Захід відбувався на територіях НПП «Північне Поділля»,  які вже мають природоохоронну традицію, а саме в околицях Гологірського  степового масиву, ботанічної пам’ятки природи “Лиса гора і гора Сипуха”, «Гора Жулицька» та комплексної пам’ятки природи «Підлиська гора» (гора Маркіяна Шашкевича). Особливістю цих територій є те, що вони знаходяться в зоні широколистяних лісів і тут же збереглися степові ділянки із реліктовою степовою рослинністю, які ще в давні часи використовувалися населенням для потреб випасу худоби.

Учасники заходу мали змогу побачити всю красу степових ділянок Гологір, адже в цей час квітують горицвіт весняний, анемона лісова та нарцисоквіткова, вовчі ягоди запашні та інші рідкісні рослини. Проте, на зазначених ділянках можна було побачити і деструктивні процеси, які ставлять під загрозу існування цих степів, а саме наступ чагарників та самосіву дерев. Гості нашого парку мали змогу порівняти барвисте фіторізноманіття степів з «пустельною» рослинністю під наметом самосіву сосни і зробити власні висновки: чи ці степові ділянки треба просто охороняти (і тим самим віддати їх на поталу лісам та чагарникам), чи все ж їх потрібно зберегти, що означатиме цілеспрямоване і продумане видалення сосни звичайної, сосни чорної та інших інвазійних деревних та чагарникових видів.

На горі Маркіяна Шашкевича учасники семінару побачили позитивний влив проведеної у попередні роки вирубки дерев на відновлення первісної степової рослинності: там де кілька років тому були хащі сосни звичайної та чорної, зараз повітря наповнюють прекрасні аромати квітів бедрівки (вовчі ягоди пахучі), квітує горицвіт весняний та випускають свої суцвіття різні види орхідей.  Також учасники заходу мали змогу вшанувати пам’ять духовного просвітителя, «будителя» національної свідомості українців Галичини Маркіяна Шашкевича.

У семінарі взяли участь 15 студентів та 3 викладачі Львівського університету.  Сподіваємось, що всі учасники відкрили для себе щось нове та збагатили свої знання про природні процеси, які відбуваються у нашому краї.

01

1345678

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест