Працівники відділу еколого-освітньої роботи провели екологічну акцію приурочену Дню безпритульних тварин

19.08.2015 admin ЕкоосвітаНовини

1Проблема безпритульних тварин  існує в кожному місті. Багатьом жителям не подобається щодня зустрічати чотирилапих безхатченків. Багато хто ставиться до бездомних тварин байдуже. Дехто – зі співчуттям, при нагоді підгодовують безпритульних тварин. Але є випадки невиправданої жорстокості з боку людей. Тому працівники НПП «Північне Поділля» провели до Міжнародного дня безпритульних тварин,  який щороку відзначають у третю неділю серпня,  екологічну акцію «Захистимо бездомних тварин».

Мета дослідження – донести ідею відповідального ставлення до домашніх тварин шляхом розповсюдження інформаційних листівок; провести соціологічне опитування з метою аналізу думки мешканців м. Броди щодо безпритульних тварин; акцентувати увагу на можливості зменшення чисельності безпритульних тварин у місті гуманними методами: шляхом стерилізації, створення притулків та активного пошуку їм господарів.

18 серпня 2015 року еко-освітянами НПП «Північне Поділля» було проведено соціологічне дослідження на тему «Ставлення громадськості до безпритульних тварин». Дослідження проводилось у м. Броди. Відтак, в акції взяли участь 50 респондентів, з них 32 чоловіків і 28 жінок. На підставі проведеного опитування було з’ясовано:

  1. Абсолютна більшість жителів Бродів добре або терпимо ставляться до братів наших менших, мають у себе в будинку одну або кількох тварин.
  2. Люди із співчуттям ставляться до безпритульних тварин і готові допомагати їм у міру своєї можливості: 41 – допомагають чим можуть, а 9 – вважають, що це зайве. Лише 28 респондентів стверджують, що безхатченки їм заважають, з них 16 бояться нападу безпритульних тварин.
  3. 19 опитаних були свідками нападу бездомних тварин на людей.
  4. Більшість із мешканців міста вважає, що задля того, щоб запобігти масовій популяції безпритульних тварин, потрібно створювати розплідники (3), стерилізувати і відпускати (8), створювати на гроші платників податків притулки, куди і збирали б безпритульних тварин (38), і лише 1 з опитуваних був прихильний  до методу відстрілювання.
  5. На питання стосовно винищення безпритульних тварин більша половина респондентів відповіла що це «антигуманний, нелюдський» акт (34), а 26 – вважають це необхідністю.

У цілому пануюча сьогодні парадигма мислення у відношенні до домашніх і бездомних тварин – гуманістична. Респонденти висловили думку, що з бездомністю тварин потрібно боротися, але саме з бездомністю, а не із самими тваринами.

2345

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест