Працівники НПП «Північне Поділля» взяли участь в Урочистій академії до 190-річчя графа-природолюба Володимира Дідушицького

22.06.2015 admin Новини

123422 червня працівники Національного природного парку «Північне Поділля» взяли участь в Урочистій академії до 190-річчя засновника першого в Європі природоохоронного резервату «Пам’ятка Пеняцька», графа-природолюба Володимира Дідушицького.

Науковий захід розпочався з доповіді професора Казимира Карольчака – проректора Краківського педагогічного університету Республіки Польща. Науковець розповів учасникам Урочистої академії про маловідомі сторінки із життя графа Дідушицького, зокрема наголосив на його любові до природних угідь, що були в околицях його палацу в селі Пеняки (тепер Бродівського району Львівської області).

Про Природознавчий музей, заснований Володимиром Дідушицьким у Львові, говорив директор закладу, професор Юрій Чернобай.

Також про графа Володимира Дідушицького, як великого природолюба, розповідала Івона Длугонь – директор музею Дідушицьких в селі Заріччя Підкарпатського воєводства Республіки Польща.

Довідка. Перший природоохоронний резерват в Європі «Пам’ятка Пеняцька» був заснований графом Володимиром Дідушицьким у 1886 році з метою збереження реліктових букових насаджень, де гніздилися орлани-білохвости. Для цього великий меценат природничих наук виділив із власних земель 22,4 га, які заповів для наукових досліджень.

Сьогодні лісова ділянка, на якій у минулому знаходилася «Пам’ятка Пеняцька», входить до складу заповідних територій Національного природного парку «Північне Поділля».

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест