Працівники НПП «Північне Поділля» в чергове обстежили джерела, які живлять річку Луг

26.09.2017 admin Новини

26 вересня працівники Національного природного парку «Північне Поділля» провели осінні обстеження водних джерел, що живлять річку Луг, яка протікає у Бродівському районі Львівської області. Під час обстежень, було зафіксовано, що із трьох джерел інтенсивним залишається лише одне, з якого активно б’є на поверхню чиста прохолодна вода. Два інші – хоча із водою, але досить у спокійному стані.

Також під час обстеження водойм було відмічено, що після інтенсивних дощів, які пройшли тут недавно, ручаї та лісові ставки є повноводними. Однак, унікальні карстові водойми «Сині вікна» не настільки повноводні, як були весною. Рівень води у них, в порівнянні з весняним, нижчий майже на один метр. Проте вода зберігає синій відтінок, але вже не такий яскравий, як це було у 2014 році.

Окрім обстеження водойм працівники парку оглянули старовинні кам’яні мости австрійського періоду, які викладені із каміння у формі арок без використання будь-яких розчинів. До речі, ці унікальні мости, яких залишилося лишень 2 із 5-ти, пережили запеклі баталії двох світових воєн.

Цікавим моментом цього осіннього дня для природо охоронців стало спостереження за ключем журавлів, які ностальгійно-жалібно  курликали у яскраво-синьому осінньому небі, певний час кружляючи над рідними просторам, а потім вишикувавшись у клин, подались на південь. Працівники парку побажали їх щасливої дороги, безпечного лету та скоріш весною усім тим журавлям повернутися до рідного краю…

 

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест