Працівники НПП «Північне Поділля» провели екскурсію для майбутніх інтерпретаторів природи

15.05.2017 admin Новини

15 травня працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» провели своєрідний майстер-клас з проведення екскурсій на лоні дикої природи для групи гімназистів старших класів Бродівської гімназії ім. Івана Труша – майбутніх інтерпретаторів природи. Відрадно, що серед шкільної молоді багато учнів, які з великою пошаною ставляться до природного довкілля.

Відтак, семеро гімназистів 6-А класу (хіміко-біологчна група) взялася за напрацювання проекту зі створення екологічної стежки з міста Броди й до природного заказника місцевого значення «Кемпа».  І в цьому природоохоронці НПП «Північне Поділля» взялися їм допомогти. Для цього для школярів було організовано навчально-практичну екскурсію по території вищезазначеного природоохоронного резервату. На першій зупинці проектного природничо-пізнавального екологічного маршруту юнати законспектували розповідь про найвище дерево у місті Броди – тополя біла, вистою 41 м. На наступній зупинці юні природолюби мали неприємну нагоду спостерігати екологічне лихо, що має місце на заповідній території – викиди нечистот з міської каналізації у канал, в якому зростає багато цікавих рослин,зокрема осока, рогіз тощо. В цьому місці юним натуралістам дошкуляв неприємний запах каналізаційних стоків.

На іншій зупинці працівники НПП «Північне Поділля» розповіли гімназистам про басейни двох околичних до Бродів річок – річки Суховілка і річки Бовдурка, потоки яких в цій місцевості розділяє стара ґрунтова дорога, що слугує своєрідним вододілом між ними. Окрім того юні натуралісти мали нагоду побачити як в природніх умовах зростають такі червонокнижні рослини як меч-трава, сашник іржавий, а також м’ята польова, полин, рогіз. Особливу увагу юних дослідників природи привернула така рослинка, як перстач прямолистий, що в народі називається калган.

На центральному оазисі природного заказника «Кемпа», покритого лісостаном, що розкинувся на піщаному пагорбі посеред торфовища, гімназисти вивчали дерева, серед яких вагомо переважали дуби черещаті. Хоча траплялися і сосни, осики, декілька смерек та одна береза. Усю інформацію майбутні інтерпретатори природи ретельно записували у блокноти. Серед трав’яної рослинності у лісостані «Кемпи» гімназисти мали нагоду бачити конвалію звичайну, купину та інші рослини.

Також юні натуралісти побували біля мальовничого ставка, досхочу налюбувалися його природною красою і побачили залишки екологічного лиха, спричиненого спалюванням сухої трави.

Після цікавої мандрівки на лоно дикої природи гімназисти повернулися до своєї альма-матер, щоб продовжити аудиторну роботу над проектом екологічної стежки. Адже, невдовзі, їм прийдеться самим вести екскурсію й інтерпретувати природу заказника «Кемпа» для інших гімназистів.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест