ПРАЦІВНИКИ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ПРОВЕЛИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ М. БРОДИ МАНДРІВКУ ПО ТУРМАРШРУТІ «СВЯТОГІРСЬКИЙ»

27.04.2018 admin ЕкоосвітаНовини

27 квітня працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля», спільно із колегами з відділу еколого-освітньої роботи, провели для школярів 2-В класу Бродівської середньої школи №3 екологічно-пізнавальну краєзнавчу мандрівку по туристичному маршруті «Святогірський».
Розпочалася мандрівка із відвідин майстерні митця-гончаря в селі Гавареччини Золочівського району Львівщини. Адже, як відомо, саме тут можна побачити як наші пращури виготовляли славнозвісну чорнодимлену кераміку. Її традиції й до нині гаварецькі майстри-гончарі ретельно підтримують та примножують.
Відвідуючи гончарську майстерню, маленькі мандрівники почули багато цікавого про гончарну справу, її історію, побачили як грудка сирої глини в руках гончаря перетворюється на мистецький виріб та оглянули піч-горн, в якій випікаються глиняні керамічні вироби після гончарного круга.
Однайк, найзавзятішим заняттям для школярів-другокласників було власноруч виготовити глиняний виріб. Під час майстер-класу кожен із них мав нагоду попрацювати на гончарному крузі, стискаючи маленькими рученятами кусень глини і стараючись створити свій власний «шедевр». Дитячому захопленню, здавалось, не було меж. На усіх чотирьох гончарних кругах кипіла робота за участі дітвори.
А ще в селі Гавареччина маленькі мандрівники оглянути історичну своєрідну криницю та оглянути Музей-криївку воїнів УПА, що в околичному лісі.
Після відвідин Гавареччини маленькі туристи ще побували у Святогірському монастирі УАПЦ, зведеному на честь Покладання Ризи Пресвятої Богородиці.
В монахській обителі дітвора побувала в монастирській церкві Св. Онуфрія, де кожен щиро помолився та оглянули унікальний мистецький дерев’яний іконостас із щирого дерева. Також гіди-провідники з НПП «Північне Поділля» розповіли школярам про об’явлення Матері Божої у цьому місці в 1948 році.
На зворотній дорозі еко-освітяни НПП «Північне Поділля» провели для маленьких мандрівників еко-природничу краєзнавчу вікторину, приурочену до Дня екологічних знань, та опитали дітей про усе, що вони побачили і запам’ятали під час подорожі.
В обідню пору усі щасливі та сповнені приємних спогадів про мандрівку, повернулися до свого рідного міста Броди.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест