Працівники НПП «Північне Поділля» прочитали лекцію про альтернативні джерела енергії для студентів Бродівського педколеджу.
У зв’язку із загальним погіршенням екологічної ситуації людство все активніше шукає реальні можливості використання так званих відновлюваних екологічно чистих джерел енергії — вітру, сонця, морських і земних глибин, біогазу, біодизельного палива, біоетанолу. З огляду на зазначене, працівники відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для студентів Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича еко-лекцію «Альтернативні джерела енергії».
Метою заходу було: поглиблення знань студентів про способи отримання і перетворення електричної енергії; розкрити питання енергозбереження і використання альтернативних джерел енергії; формувати у студентів екологічну свідомість, навчити цінувати і раціонально використовувати природні ресурси; розвинути навички економного використання електроенергії та свідомо розуміти, що захист природи – захист власного здоров’я.
Спочатку еко-освітяни розповіли про перспективи освоєння відновлювальних енергоносіїв та охарактеризували переваги поновлюваних джерел енергії порівняно з традиційними. Зокрема, працівники парку наголосили, що ці джерела є практично невичерпними, не забруднюють навколишнє середовище, не потребують видобутку, переробки та доставки палива; не потрібно використовувати воду для охолодження, вилучати залові відходи або продукти розпаду тощо.
Також працівники відділу еколого-освітньої роботи зазначили, що основним недоліком більшості поновлюваних джерел енергії є непостійність їхнього енергетичного потенціалу. Зокрема еко-освітяни підкреслили, що перспективність широкого застосування нетрадиційних джерел енергії підтверджується експлуатацією відповідних об’єктів та установок у ряді районів нашої країни і за кордоном. Нетрадиційні джерела енергії є екологічно чистими, що надзвичайно важливо для оздоровлення повітря та води, їх значення зростає і в зв’язку з об’єктивним подорожчанням традиційних паливних ресурсів – нафти, газу, вугілля тощо.
Comments are currently closed.