Працівники НПП «Північне Поділля» побували на малій батьківщині засновника резервату «Пам’ятка Пеняцька» Володимира Дідушицького

18.05.2015 admin Новини

Заріччя 1aНещодавно працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» у складі делегації оргкомітету з проведення урочистостей, присвячених 500-річчю села Пеняки (Бродівський район Львівська область) побували у селі Заріччя Пшеворського повіту Підкарпатського воєводства Республіки Польща. Візит відбувся з метою налагодження дружніх стосунків із земляками та нащадками славнозвісного природолюба графа Володимира Дідушицького – філантропа і мецената науки ХІХ століття, засновника у 1886 році першого в Європі природоохоронного резервату «Пам’ятка Пеняцька», колишні території якого сьогодні входять до НПП «Північне Поділля». Там, у Заріччю, Володимир Дідушицький проживав у свої юні роки, там у нього, як і в селі Пеняки, був великий маєток.

Під час зустрічей учасники делегації мали унікальну нагоду багато цікавого дізнатися про графа Дідушицького від його нащадків, зокрема Ізабели Дідушицької та її доньки Христини. Також багато цікавої, раніш невідомої в Україні інформації про Володимира Дідушицького вдалося почерпнути із експозиції місцевого музею Дідушицьких, який засновано в колишньому їх замку в селі Заріччя. А ще учасники делегації мали унікальну нагоду пройтися стежинами, по яких колись ходив граф-природолюб, доторкнутися до багатолітніх дубів та платанів, які пам’ятають Володимира Дідушицького.

В ході розмови з родиною Дідушицьких, представниками місцевої влади, сельчанами Заріччя та гостями, працівники НПП «Північне Поділля» провели електронну фотопрезентацію установи, розповіли про туристичний ресурс парку та красу природи північної Подільської височини, просторами якої у 19-му сторіччі мандрував засновник «Пам’ятки Пеняцької» та музею природознавства у Львові.

Також в рамках відвідин, Бродівська делегація поклала квіти у національних кольорах до крипти, що у підвалі місцевого костелу, в якій покояться останки графа Володимира Дідушицького.

Заріччя 1 Заріччя 2 Заріччя 2a Заріччя 2ad Заріччя 3 Заріччя 4

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест