Працівники НПП «Північне Поділля» організували та провели із молоддю села Голубиця колоритні Андріївські вечорниці
Працівник Національного природного парку «Північне Поділля», зокрема відділу рекреації та туризму, відділу еколого-освітньої роботи та відділу науки, організували та провели спільно з педагогами Голубицької середньої школи колоритні Андріївські вечорниці для молоді села.
Під час цього етнічного заходу сільські дівчата гадали на майбутнього судженого, зокрема кожна дівчина поставила свою гілочку у вазу з водою і чия гілочка першою зацвіте до Різдва Христового – та першою і вийде заміж. Також дівчата визначали свою майбутню долю за предметами, схованими під тарілками, та за текстами із книги – кожна дівчина називала будь-яку сторінку й один із абзаців на цій сторінці. Ведуча зачитувала текст абзацу, за яким проводилося трактування майбутньої долі дівчини. А ще дівчата переставляли туфельки до порога і чия туфелька вийде на поріг – тій дівчині слід чекати сватів до хати.
Окрім гадання у програмі вечорниць була низка конкурсів, у яких брали участь й парубки. Хлопці показували свою кмітливість у швидкісному пересуванні в мішках та вибирали дівчат із зав’язаними очима. Веселим і неординарним конкурсом для хлопців було продемонструвати своє уміння заплітати дівочу косу. Не кожен зумів справитися із таким завданням, проте окремі з них зуміли виконати це завдання бездоганно. А ще хлопці по-командно змагалися у швидкості на надування кульок і наповнення ними шароварів.
Та найвеселішою розвагою було кусання калити – стародавнього обрядового коржа, що із давніх-давен є неодмінним атрибутом Андріївських вечорниць. Той хлопець, котрий зуміє спритно відкусити підвішену калиту, не торкаючись її руками, вважається справжнім парубком на селі і на нього дівчата починають звертати увагу як на залицяльника.
Етнічний захід Андріївські вечорниці працівники НПП «Північне Поділля» провели з метою відродження призабутих українських традицій, зокрема тих, що проводилися упродовж віків в ніч на Андрія, а також вчергове наголосити мешканцям брідського краю, що жити, творити, працювати і розважатися необхідно у повній гармонії з природою, оберігаючи її багатства та красу для майбутніх поколінь.
Comments are currently closed.