Під проводом працівників НПП «Північне Поділля» юні туристи та майбутні екологи здійснили мандрівку до витоків річки Малий Серет
17 липня за організації пароха сіл Вербівчик та Орихівчик (Бродівський район Львівської області) Української Греко-Католицької Церкви отця Ярослава Войтіва відбулася екологічно-освітня мандрівка для школярів місцевої школи. Захід відбувся з метою виховання Християнської моралі у дітей через екологічну освіту та туристичні походи просторами рідного краю.
Розпочалася мандрівка Молебнем біля фіґури в урочищі Гребелька, що в околицях Вербівчика й Орихівчика де протікає річка Малий Серет. Після Молебну за здоров’я дітей, отець Ярослав благословив школярів на щасливий і цікавий туристичний похід просторами рідного краю.
Турпохід очолили працівники еколого-освітнього і відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля». Під час мандрівки юні туристи спостерігали за орнітофауною: сірими чаплями, яких чимало в заплавах річки Малий Серет, бачили як полює хижий птах канюк із родини соколиних, а також із захопленням споглядали за величавим, навіть в чомусь елегантним, летом лелек. Працівники НПП «Північне Поділля» розповіли школярам багато цікавого про флору рідного краю, наглядно продемонстрували дітворі величезну кількість видів рослинного світу тощо. Мандруючи по при русло річки Малий Серет, юні туристи невдовзі вийшли до джерел із прохолодною кришталево-чистою водою, що живить ріку. Тут дітвора, окрім дзеркальних водоймищ, ще побачила унікальну греблю, майстерно збудовану бобрами.
На місці таборування отець Ярослав Войтів приготував для злегка втомленої але приємно враженої дітвори смачний куліш та запашний фіточай із трав.
У післяобідню пору працівники НПП «Північне Поділля» провели для дітвори екологічні вікторини та ігри на природі, розповіли школярам про принципи орієнтування на місцевості, а також навчали юних туристів як правильно користуватися топографічною картою і компасом під час туристичних походів.
У передвечірню пору, коли яскраве сонечко наблизилося до горизонту, юні мандрівники, сповнені приємних вражень від спілкування із живаю природою, повернулися до своїх домівок.
Comments are currently closed.