«ПЕРВОЦВІТИ» – ЕКОЛОГІЧНО-ОСВІТНІЙ ЗАХІД ДЛЯ БРОДІВСЬКИХ ШКОЛЯРІВ

27.03.2018 admin ЕкоосвітаНовини

З метою збереження первоцвітів еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для учнів 1 класу Бродівської школи №3, що у Львівській області, екологічно-освітній захід «Первоцвіти» та майстер-клас  з виготовлення крокусів з гофрованого паперу.

Під час заходу працівники НПП «Північне Поділля» ознайомили учнів з Червоною Книгою України, першими весняними квітами, розповіли про важливість та необхідність охорони і збереження природи, зокрема первоцвітів, а також навчили дітей відчувати, розуміти та оберігати цю надзвичайну красу з почуттям відповідального ставлення до природи. Організатори заходу зазначили, що ранньоквітучим  весняним рослинам загрожує небезпека знищення і  чи будуть  ці рослини існувати надалі  залежить від  нас з вами.  Після цього еко-освітяни НПП «Північне Поділля» розповіли та продемонстрували як з допомогою гофрованого паперу і дерев’яних шпажок можна зробити альтернативу живим квіткам, створивши їх своїми руками. Учні були активними та кмітливими, з легкістю впорались з усіма завданнями і зуміли мистецьки виготовили паперові крокуси різних кольорів.

 До речі, останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Рослини, які так нелегко виборювали право пестити людей свіжістю весняного оновлення, раптом опинилась у тенетах людської жорстокості та саме з вини людей зазнають бездушного винищення. Якщо нищення первоцвітів триватиме нинішніми темпами, за 5-6 років більшість їхніх  видів зникне назавжди. Доля квітів – первоцвітів  – залежить і  від кожного з нас.  Милуймося первоцвітами зараз і бережімо їх, щоб цю красу могли  побачити інші.  Найкращий спосіб поділитися красою природи – сфотографувати її або намалювати. Збираючи букети квітів, ми знищуємо природу. А купуючи їх, ми заохочуємо тих бездумних осіб до знищення квітів, що прагнуть на цьому збагатитися.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест