Першими осінній туристичний сезон в НПП «Північне Поділля» відкрили школярі Бродівської школи №3

15.09.2017 admin Новини

Школярі 4-Г класу Бродівської середньої школи №3 першими вийшли у мандри по мальовничих територіях Національного природного парку «Північне Поділля». Під орудою інтерпретаторів природи парку з відділу рекреації та туризму установи, юні туристи здійснили мандрівку по екологічно-пізнавальному маршруті «Святогірський», що у Золочівському районі Львівської області.

Під час мандрівки школярі оглянули Музей-криївку воїнів УПА, що у лісовому масиві в околицях села Гавареччина, та оглянули старовинну специфічну у своїй конструкції криницю, глибина якої сягає 54 м.

Однак, неабияк цікаво мандрівникам-четверокласникам було відвідати майстерню митця-гончаря з виготовлення славнозвісної гаварецької чорнодимленої кераміки. Дітвора із захопленням споглядала, як грудка глини в руках майстра перетворюється у вазочку, мисочку чи кухлик. Дитячому ентузіазму не було меж – майже кожен із школярів мав унікальну можливість сісти за гончарний круг і власноруч створити гончарний виріб. На жаль, з першого разу нікому це не вдалося. Але приємні враження у кожного, мабуть, залишилися назавжди.

Закінчилася мандрівка для юних туристів із Бродів відвідинами монахського скину на Святій Горі – Святогірського монастиря Покладання Ризи Пресвятої Богородиці, що компактно розташований на лісовій поляні в оточені багатолітніх буків-патріархів. Тут діти побували в старовинній дерев’яній церкві Святого Онуфрія, де оглянули розкішний різьблений іконостас, та щиро помолилися – кожен у серці за своє. А ще школярі оглянули сучасну літню церкву, монастирську криницю, скуштували студеної водиці із неї та прослухали цікаві історії, пов’язані із цим джерелом.

У післяобідню пору юні мандрівники повернулися до рідного міста Броди.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест