НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ВІДВІДАЛИ ГОСТІ З ЛУГАНЩИНИ

01.10.2018 admin Новини

1 жовтня заповідну ділянку Національного природного парку «Північне Поділля» Підлисецьку гору Білу («Гора Маркіяна Шашкевича») відвідали гості-педагоги із селища Білокуракіне, що в Луганській області. Відтак, працівники відділу рекреації та туризму природоохоронної установи провели для поважних гостей невеличку презентаційну екскурсійну програму. Зокрема луганські педагоги оглянули величний пам’ятний хрест на Маркіяновій горі, встановлений у 1911 році з нагоди 100-річчя від дня народження будителя національної свідомості українців Галичини. Інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля» розповіли гостям багато цікавого про географічні та біологічні особливості цієї заповідної ділянки парку, де прекрасно можна споглядати, як межують північний край Подільської височини і території Малого Полісся, через які в цій місцевості пролягає Головний європейський вододіл.

Після огляду Маркіянової гори та довколишніх прекрасних краєвидів, гості-луганчани побували у славнозвісному своєю чорнодимленою керамікою селі Гавареччина. Тут, в майстерні митця-гончаря вони побачили як виготовляється відома гаварецька кераміка і, навіть, взяли участь у майстер-класі з її виготовлення.

Також у селі Гавареччина гості оглянули цікавої конструкції історичну  криницю і побували в Криївці-музеї, що в околичному лісі. Там екскурсоводи відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля» розповіли шановним гостям про звитяжну боротьбу воїнів Української повстанської армії за самостійну Україну.

Лишень у вечірню пору педагоги-мандрівники із Луганщини повернулися до міста Броди.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест