Нерест – 2016
Що може бути краще для затятого рибалки, як погожим сонячним днем посидіти з вудочкою біля водойми. Зіпсувати задоволення від улюбленого заняття рибалці може тільки одне – порушення правил риболовлі. Здебільшого проблеми з законом, затримання і штрафи горе-рибалок виникають через незнання законодавчих норм і періодів заборон на рибальство в Україні, які можуть значно відрізнятися в різних областях і на різних водоймах.
Заборона вилову риби, а також інших водних біоресурсів, застосовується з метою поновлення і збереження популяції різних видів. Так, з метою охорони більшості видів в період нересту вводяться обмеження і навіть повна заборона на рибальство на окремих водоймах. Крім того, кожний рибалка повинен знати, що для власного задоволення законодавством України дозволено використовувати не всі знаряддя та способи рибалки. Зокрема, заборони стосуються вилову сітками, острогами і косинками, також існують обмеження щодо вилову риби з човнів.
У Львівській області заборона на риболовлю і вилов раків у 2016 році діє:
– в басейні річки Дністер з 01 квітня – 10 червня;
– в басейні річок Західний Буг, Сян та Стир з 01 квітня – 20 травня;
– на інших суміжних системах з 01 квітня – 30 червня.
Дозволено вилов на один гачок або спінінг з берега в спеціально відведених місцях.
В місцях нересту заборонено проводити добування будівельних матеріалів (пісок, гравій, ін.) а також вибухові роботи. Під суворою забороною в цей період рибальські змагання і підводне полювання. Відтак, з метою забезпечення дієвого нагляду (контролю) за дотриманням законодавства України з питань збереження, відтворення та використання водних біоресурсів проводиться операція «Нерест -2016».
Національний природний парк «Північне Поділля» інформує, що за порушення правил рибальства передбачається як адміністративна так і кримінальна відповідальність.
Відповідно до статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил рибальства тягне за собою попередження або накладення штрафу від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-170 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-510 грн.), а грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-640 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
Відділ державної охорони
Природно-заповідного фонду
НПП «Північне Поділля».
Comments are currently closed.