Не зривайте ранньоквітучі весняні рослини-первоцвіти!

15.02.2013 admin Новини

2Щороку з середини лютого до кінця травня у Львівській області, як і в інших областях України, відбувається торгівля рідкісними видами ранньоквітучих ендемічних та реліктових рослин. Більшість з них знаходяться під загрозою знищення та занесені до Червоної книги. Обсяги торгівлі цими рослинами, особливо на свята – День Святого Валентина (14 лютого), День захисника Вітчизни (23 лютого), 8 березня та Великдень – набирають злочинного характеру.
Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин, як білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий тощо призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу.
Традиція привозити із заміської прогулянки чи дарувати букетик квітів зробила свою справу: багато рослин вже важко знайти в їх природних місцезростаннях.
З метою організації заходів з охорони ранньоквітучих ендемічних та реліктових і зникаючих рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України, та попередження правопорушень у цій галузі в області щорічно проводиться операція „Первоцвіт”. Іншими словами, згідно з діючим законодавством, за порушення порядку придбання і збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України або за порушення вимог щодо охорони таких видів рослин, знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.
Тому з метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства рекомендуємо органам місцевого самоврядування прийняти відповідні рішення щодо заборони продажу на ринках, вулицях, площах міст та інших населених пунктів рослин, що знаходяться під загрозою зникнення і занесені до Червоної книги України. Працівникам лісової охорони необхідно вживати заходів щодо охорони рідкісних та зникаючих видів рослин в лісах. Громадянам бути свідомими і не губити декоративні дикоростучі рослини лише задля прихоті насолодитися їх запахом і красою. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, є їх невід’ємною частиною. Можна відновити пам’ятки мистецтва, історії, але неможливо відродити зниклі види, які „творились” десятки тисяч років. І не людиною, а природою.

Інформує Державне управління охорони навколишнього середовища в Львівській області

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест