НАУКОВЦІ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ПОНОВИЛИ ПРОБНУ ПЛОЩУ ЗРОСТАННЯ СОНУ ВЕЛИКОГО

19.04.2018 admin Новини

Цими днями радує нас цвітінням ефемероїдів на степових схилах ботанічної пам’ятки природи «Лиса гора і гора Сипуха», що у складі заповідних територій Національного природного парку «Північне Поділля». Варто згадати сон великий, сон широколистий, первоцвіт весняний, фіалка пагорбкова, горицвіт весняний.

Спостерігаючи за цвітінням рідкісних рослин, працівники Золочівського науково-дослідного природоохоронного відділення та наукового відділу НПП «Північне Поділля» поновили пробну площу сон-трави великої у вигляді трьох невеликих трансект.

Сон-трави у квітучому стані є провісниками настання весни і пробудження природи. Наукова назва сон-трави Pulsatilla, в перекладі з латинської означає «штовхати». Ця назва підкреслює погойдування рослини, немов штовхається вітром.

З рослиною пов’язано дуже багато легенд, переказів і повір’їв. Сон-трава – рослина, для якої відома і друга назва «простріл». Легенда повідає, що колись у сону були широкі, великі листки – такі великі, що за ними ховався сатана, вигнаний з раю. Але архангел Михаїл, метнувши в рослину громову стрілу, вигнав сатану з їх укриття… Проте, листя сон-трави з тих пір так і залишилися простреленими, ось чому вони розсічені на безліч тонких часточок.

Обидва види сон-трави занесені до Червоної книги України і потребують суворої охорони.

Окрім того в буковому та яворово-ясеновому деревостанах зазначеної пам’ятки природи масово зацвіли рясти порожнистий та ущільнений, анемони жовтоцева та дібровна, пшінка весняна, рівноплідник рутвицелистий.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест