Науковці-ботаніки відвідали Національний природний парк «Північне Поділля»

10.06.2014 admin Новини

Конференція ботаніків 5Нещодавно учасники ІІІ Міжнародної наукової конференції «Рослинний світ у Червоній книзі України: впровадження Глобальної стратегії збереження рослин», яка відбувалася в Інституту екології Карпат НАН України у Львові, відвідали Національний природний парк «Північне Поділля».

Науковці-ботаніки з багатьох областей України та Казахстану побували на території ботанічної пам’ятки природи загальнодержавного значення “Лиса Гора” і “Гора Сипуха”. До речі, цей природно-заповідний об’єкт забезпечує комплексну охорону унікального типу ландшафту Північного Поділля. Завідувач відділу охорони екосистем Інституту екології Карпат НАН України Олександр Кагало розповів гостям про біорозмаїття степових схилів гори Лисої та гори Сипухи. Зокрема науковець продемонстрував колегам зростання лунарії оживаючої, зозулинця обпаленого та інших рослин, що занесені до Червоної книги України. У свою чергу працівники парку інформували гостей про передумови створення НПП “Північне Поділля” та його призначення, зокрема про історію чи не найпершого в Європі природоохоронного резервату “Пам’ятка Пеняцька”, заснованого відомим природолюбом Володимиром Дідушицьким у 1886 році з метою збереження букових лісостанів, у яких гніздилися орлани білохвості.

Також гості відвідали пам’ятку оборонної архітектури ХVІІ ст. Золочівський замок, ознайомилися з експозиціями виставкових залів та фортифікаційних споруд.

На завершення подорожі учасники конференції побували на ділянці НПП «Північне Поділля», з якої бере початок річка Західний Буг. Гості мали нагоду скоштувати кришталевої води із чистих джерел, які щедро наповнюють русло річки, оглянути екологічний стан природного довкілля та досхочу налюбуватися мальовничими ландшафтами парку та їх біорозмаїттям.

Конференція ботаніків 1Конференція ботаніків 3 Конференція ботаніків 2 Конференція ботаніків 4 Конференція ботаніків 6 Конференція ботаніків 7 Конференція ботаніків 9

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест