На заповідних територіях НПП «Північне Поділля» відбувся виїзний семінар для вчителів початкових класів

18.10.2017 admin Новини

У середу,18 жовтня, працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» провели екскурсійну мандрівку для педагогів методичного об’єднання вчителів початкових класів Ясенівського куща відділу освіти Бродівської РДА Львівської області.

Розпочалась мандрівка відвідинами музею-садиби отця Маркіяна Шашкевича, що в селі Підлисся Золочівського району Львівщини. В музеї педагоги з Брідщини ознайомилися із коротким та яскравим життям і творчою діяльністю будителя національної свідомості українців Галичини отця Маркіяна Шашкевича.

Потім група педагогів-мандрівників пройшла частиною екологічно-пізнавального маршруту «Святогірський», що прокладений по заповідній території ботанічної пам’ятки природи «Свята Гора» НПП «Північне Поділля» і відвідали монахський скит, що розташований на цій ділянці парку – Святогірський монастир Покладання Ризи Пресвятої Богородиці. Вражаючим для педагогів з Брідщини побачити унікальні храми монастиря – сучасну літню церкву Покладання Ризи Пресвятої Богородиці та історичну дерев’яну церкву Святого Онуфрія, побудови 1778 року.

Після відвідин монастиря група вчителів завітала до села Гавареччина, де мала нагоду побачити проведення майстер-класу із виготовлення  славнозвісної гаварецької чорнодимленної кераміки. Із великою цікавістю спостерігали вчителі, як в руках майстра-гончаря грудка м’якої глини перетворюється за допомогою гончарного круга на керамічний виріб кухонного ґатунку. Не менш цікаво педагогам-екскурсантам було побачити піч-горн, в якій випікається гаварецька кераміка. Адже саме цього дня гончарі проводили випал глиняних виробів, і кожен з відвідувачів мав унікальну нагоду заглянути всередину печі-горну, коли в ній горить вогонь.

Окрім того, інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля» розповіли вчителям про природні особливості краю, показали історичну унікальну криницю та розповіли про боротьбу українських месників – воїнів УПА – за Самостійність нашої України у воєнні та післявоєнні роки в цьому краї. Розповідь відбулась біля експозиції Музею-криївки вояків Української повстанської армії, що в околичному лісі Гавареччини.

Залишивши несказанно прекрасне саме у цю пору село Гавареччину, вчителі-мандрівники подалися на Підлисецьку гору Білу, що є комплексною ботанічною пам’яткою природи НПП «Північне Поділля», на якій вражаюче возвеличується високий металевий пам’ятний хрест, встановлений у 1911 році на честь 100-річчя від дня народження сподвижника українства отця Маркіяна Шашкевича.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест