На території геолого-ботанічної пам’ятки природи «Триніг» НПП «Північне Поділля» віднайдено грот з похованням

14.12.2015 admin Новини

2Нещодавно на території комплексної геолого-ботанічної пам’ятки природи «Триніг» Національного природного парку «Північне Поділля» було розчищено й упорядковано невеликий грот, що довгий час був невідомим і знаходився поруч із закам’янілим останцем – мегалітом з назвою Лежачий пес. Завдяки краєзнавцям-аматорам із села Літовищі Бродівського району Львівської області Юрію Квасюку і Юрію Робаку грот було віднайдено. Для його обстеження, в рамках співпраці на громадських засадах, було залучено пошуковців із комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля», яке спеціалізується на пошуках поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортації і політичних репресій.

Під час обстеження у гроті, розміри якого сягають  5-6 м3, було виявлено людське поховання – останки п’ятьох людей, кістки яких частково були обпалені. Також було виявлено фрагменти кераміки періоду Київської Русі. Інших артефактів не було. Як зазначив у розмові з працівниками відділу рекреації та туризму доцент кафедри археології та історії стародавнього світу Львівського національного університету ім. Івана Франка Ярослав Онищук, можливо це поховання ще язичницького періоду, а можливо й ні. Точно буде відомо після детального дослідження віднайдених артефактів. Поки що пошуковці КП ЛОР «Доля» людські останки ексгумували й забрали для вивчення.

Печеру та вхід до неї розчищено й облаштовано для безпечного доступу відвідувачів. Цікавим цей грот є тим, що тут можна побачити сталактити – мінеральні утворення у вигляді химерних форм, які виступають зі стелі гроту.

134567

 

 

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест