На Білій горі відбулися велелюдні заходи із вшанування пам’яті отця Маркіяна Шашкевича

03.08.2015 admin ЕкоосвітаНовини

1У неділю, 2 серпня, на Білій горі (Маркіяновій горі), що належить до територій Національного природного парку «Північне Поділля», відбулися урочисті заходи із вшанування пам’яті Великого галичанина, будителя національної свідомості галичан отця Маркіяна Шашкевича. Розпочалися урочистості на честь Шашкевича із Архиєрейської Святої Літургії, яку очолив владика Венедикт (Алексейчук) – єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ. Також було відслужено поминальну панахиду біля могили вояків Української Галицької Армії, які загинули на Підлисецькій горі Білій у червні 1919 року. Потім відбулася урочиста Академія з нагоди 204 річниці від дня народження отця Маркіяна Шашкевича.

В урочистостях на честь Шашкевича взяли участь й працівники відділу рекреації та туризму і еколого-освітнього відділу Національного природного парку «Північне Поділля». Після Богослужінь, під час урочистої Академії, працівники парку проводили промоцію діяльності установи, зокрема її туристичного потенціалу та еко-освітньої роботи. Певний інтерес до НПП «Північне Поділля» та його територій ПЗФ найбільше виказали  школярі – учасники святкувань. Саме вони найбільше цікавилися питаннями екології та туристичними маршрутами парку.

Відрадним того дня для працівників НПП «Північне Поділля» було те, що проходячи доріжкою повз територію Маркіянової гори, вони побачили декілька квіток відкасника татарниколистого, що внесений до Червоної книги України.

23455 a6789

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест