Міжнародний День птахів

02.04.2013 admin Екоосвіта

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” і не випадково саме в квітні. 1 квітня 1906 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші “пташині будиночки”. Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка».

День птахів відзначається щорічно, починаючи з 1906 року. 19 березня 1902 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних сільському господарству, яка вступила в силу в кінці 1905-го року. Радянський Союз приєднався до неї у 1927 році. 18 жовтня 1950 року в Парижі була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, яка прийшла на зміну документа 1902 року. У ній окрім “корисних” птахів називалися і птахи “шкідливі”.
За традицією в Міжнародний День птахів розвішують шпаківні, синичники, гоголятники та інші „пташині будиночки”.
День птахів відзначали у Підлипецькій ЗОШ. Учням розповіли про історію Міжнародного Дня птахів, про бережливе ставлення до них, а тому напередодні дітям було запропоновано зробити шпаківні, котрі вони розвішали на деревах неподалік школи.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест