Міжнародний день боротьби з палінням

21.11.2013 admin ЕкоосвітаНовини

1Міжнародний день відмови від куріння цьогоріч відзначається 21 листопада. Щорічно день боротьби із палінням світова спільнота відзначає в третій четвер листопада. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, оцінивши згубний надзвичайно шкідливий вплив куріння на організм людини та здатність регулярного паління провокувати розвиток раку.

Поява Міжнародного дня відмови від куріння цілком виправдана, оскільки статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо цієї проблеми не може не лякати. Згідно з даними ВООЗ, у всьому світі 90% усіх випадків смертей від раку легенів, 75% смертей від хронічного бронхіту, а також 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця в тій чи іншій мірі викликані курінням людини. Більше того, практично кожні 10 хвилин у світі вмирає курець. Експерти прогнозують, що вже через 10 років цей показник смертності збільшиться до одного курця в 3 секунди.

Міжнародний день відмови від куріння відзначають і в країнах СНД. Це ще один привід задуматися над тим, що в цілому в СНД зараз курить десята частина жінок, більше половини всіх чоловіків та 53% підлітків.

Міжнародний день відмови від куріння обов’язково пов’язаний з проведенням заходів, які сприяють боротьбі з цією згубною звичкою.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест