Мандрівники з Києва здійснили дводенну мандрівку по туристичних маршрутах НПП «Північне Поділля»
2-3 квітня мандрівники Київського туристичного клубу «Гряда», що у складі Української асоціації активного та екологічного туризму, здійснили дводенну мандрівку по мальовничих територіях Національного природного парку «Північне Поділля», що на Львівщині.
Під час туристичного походу мандрівники із приємністю здолали екологічно-пізнавальний туристичний маршрут «Триніг», де оглянули кам’яні останці всіляких химерних форм із дна архаїчного Сарматського моря, що розташовані на території однойменної з туристичним маршрутом комплексної геолого-ботанічної пам’ятки природи НПП «Північне Поділля», доторкнулися до багатолітніх буків-патріархів, ознайомилися історією військових подій, які відбувалися тут у буремні роки Другої світової війни, посмакували прохолодної кришталево-чистої водиці, що щедро б’є з-під гори Збараж і є одним із витоків річки Стир, і, навіть, мали унікальну нагоду споглядати диких козуль, що граціозно стрибали поміж дерев букового лісостану.
Того ж дня мандрівники турклубу «Гряда» також відвідали занедбаний хутір Салабаї, що поруч із заповідними ділянками НПП «Північне Поділля», оглянули старовинне кладовище від часів австрійського періоду, та відвідали місцевість, на якій до 1944 року розташовувалося трагічної долі село Гута Пеняцька.
Ночівлю київські мандрівники провели на мальовничій ділянці НПП «Північне Поділля» неподалік дитинця славнозвісного літописного городища Пліснесько та Підгорецького монастиря ЧСВВ.
Другого дня, в неділю 3 квітня, туристи оглянули Підгорецький замок та церкву-ротонду і, сповнившись приємних вражень, подалися по Головному європейському вододілі до Святогірського монахського скиту Положення ризи Пресвятої Богородиці, що величаво розкинувся на Святій Горі в околицях села Черемошня Золочівського району.
У монастирі мандрівники зворушливо споглядали монастирські храми, зокрема дерев’яну церкву Св. Онуфрія 1772 року та сучасну літню церкву Покладання ризи Пресвятої Богородиці, скуштували водиці з монастирської криниці, після чого подалися до села Гавареччина – добре відомого своєю унікальною чорнодимленою гаварецькою керамікою. В селі, у майстерні майстра-гончара Володимира Гарбузинського, київські туристи ознайомилися з технологією виготовлення та випалення гаварецьких керамічних виробів, після чого подалися до музею-криївки воїнів УПА, що у лісовому масиві в околицях Гавареччини.
Також під час туру другого дня туристи ТК «Гряда» здійснили мандрівку по екологічно-пізнавальному туристичному маршруті «Маркіянові місця» НПП «Північне Поділля», де оглянули кам’яні штольні періодів австрійського та польського владарювання на цих теренах та невеличку природню водойму, яка називається «Болото дикої свині» і де завше можна бачити сліди після купелі тут диких вепрів.
Завершився дводенний туристичний похід по мальовничих територіях Національного природного парку «Північне Поділля» відвідинами Маркіянової гори, де величаво зноситься до небес високий металевий хрест на честь будителя національної свідомості українців Галичини отця Маркіяна Шашкевича. Саме з Маркіянової гори туристи мали унікальну можливість споглядати мальовничі простори Малого Полісся із північної частини Поділля.
Екскурсійний дводенний супровід мандрівникам Київського туристичного клубу «Гряда» забезпечили працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля».
Comments are currently closed.