МАНДРІВКА ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ НОВІТНЬОЇ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ

04.08.2018 admin Новини

3 серпня, в рамках співпраці Національного природного парку «Північне Поділля» із громадською організацією «Форпост», яка базується у Львові і є Спілкою учасників війни з російськими окупантами, працівники відділу рекреації та туризму природоохоронної установи провели для ветеранів новітньої російсько-української війни і їх сімей історично-краєзнавчу мандрівку. У більшості мандрівниками цього дня було бійці з батальйону «Київська Русь», які пройшли жорстокі бої в районі славнозвісного міста Дебальцеве, що на Донеччині.

Поки основна група доїжджала із Вінничини, фахівці з туризму НПП «Північне Поділля», разом із представниками ГО «Форпост» та ветеранами АТО із Львівщини, відвідали село Черниця Бродівського району й віддали шану генералові Української Галицької Армії Мирону Тарнавському біля пам’ятного знака на його честь.

Основна мандрівка для воїнів батальйону «Київська Русь» відбулась у селищі Підкамінь. Під час мандрівки ветерани російсько-української війни побували у старовинному оборонному Домініканському монастирі, оглянули усі його визначні об’єкти, а це – фортифікаційні споруди першої лінії, оборонна стіна із баштами навколо дитинця монастиря, вхідна брама, дзвіниця, колона зі статуєю Богородиці на подвір’ю монахської обителі, костел Вознесіння, що є головною святинею монастиря, монастирська капличка, оновлена церква «Не ридай мене, Мати», будинок келій, тощо.

Після відвідин Домініканського монастиря воїни-мандрівники мали нагоду споглядати чарівні краєвиди – безмежні простори північного краю Подільської височини, де працівники відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля» розповіли їм про особливості цього прекрасного куточка української землі, зокрема й про те, що тут сходяться дві географічні області ­– Подільська височина і Мале Полісся. Також інтерпретатори природи відділу поінформували гостей про мету створення та діяльність Національного природного парку «Північне Поділля», про мальовничість природного довкілля, зокрема й про реліктові букові лісостани, які необхідно зберегти для майбутніх поколінь.

Завершилась мандрівка оглядом великого печерного храму наших пращурів-язичників та велетенського мегаліту «Камінь-велет», що розташовані поруч із горою Рожаницею, на якій височіє розкішний Підкамінський оборонний монастир початку XVII сторіччя.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест