КВІТОХВІCНИК АРЧЕРА НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ»

20.08.2018 admin Новини

Останнім часом на території НПП «Північне Поділля» можна побачити гриба, який раніше був невідомим для цих територій. Це – квітохвісник Арчера, або, як його називають в народі, «пальці диявола». Цього гриба занесено до Червоної книги України. Цей гриб був відомий лише в Закарпатській та Івано-Франківській областях. На території НПП «Північне Поділля» вперше виявлений у 2017 р. Володимиром Лиликом у широколистяному лісі. Загалом у 2017 р. виявлено три зростання гриба на Гологірському низькогірному пасмі, з них одне на лучному схилі.

2 серпня природоохоронці Золочівського науково-дослідного природоохоронного відділення НПП «Північне Поділля», здійснюючи обхід заповідних територій в околицях сіл Монастирок та Тростянець Золочівського району, виявили одне плодове тіло квітохвісника у лісі. Протягом наступного тижня на цьому місці було виявлено ще понад 100 плодових тіл квітохвісника.

Пізніше працівники відділу науки НПП «Північне Поділля» обстежили на наявність квітохвісника територію установи в околицях сіл Підгірці та Гутище. Відтак, було виявлено ще два місця зростання гриба у широколистяному лісі – загалом понад 200 плодових тіл на різних стадіях розвитку. Таким чином уже відомо 6 місць зростання гриба на заповідних територіях НПП «Північне Поділля».

До речі, гриб – неїстівний, має дуже неприємний запах, через що приваблює комах, за зовнішнім виглядом – не схожий на інші гриби нашої біоти. Поширення виду представляє науковий інтерес. Відтак, про виявлення нових місць зростання квітохвісника просимо грибників та ботаніків повідомляти в науковий відділ НПП «Північне Поділля».

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест