Карстові водойми на території НПП «Північне Поділля» повністю відновили свій водний ресурс

28.12.2017 admin Новини

Відповідно до плану роботи працівники Національного природного парку «Північне Поділля» провели чергове обстеження унікальних карстових водойм «Сині вікна» та водоймищ, на прилеглих територіях на предмет водного ресурсу у них. Під час обстеження було зафіксовано, що водойми «Сині вікна» повністю відновилися у своєму водному ресурсі. Рівень води у карстах на сьогодні можна вважати найвищим за минулі 3 роки. Адже останній раз стічний ручай водойм «Сині вікна» був наповненим в 2014 році. Від 2015 року спостерігався стрімкий спад рівня води у водоймах, а в 2016 році вода у «Синіх вікнах» взагалі зникла. Тільки від весни 2017-го водний рівень у карстах почав відновлюватися і зараз він набрав свого апогею.

Окрім обстеження карстових водойм «Сині вінка», працівники парку зафіксували належний рівень води у ставках, що на околичних із парком територіях. Лиш на окремій ділянці русло річки Луг є обезводненим.

Також працівники НПП «Північне Поділля» під час огляду заповідних територій оглянули кам’яні мости австрійського періоду, які вибудовані нашими пращурами на безрозчинній основі. Їхній технічний стан можна вважати задовільним, відтак це дозволяє використовувати їх як цікавий атракційний об’єкт під час екскурсійних мандрівок.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест