Карбонатні болота Національного природного парку «Північне Поділля»
Нещодавно на територіях Національного природного парку «Північне Поділля» працівники відділу науки, спільно з Василем Васильовичем Коніщуком – доктором біологічних наук відділу охорони ландшафтів, збереження біорізноманіття і природозаповідання Інституту агроекології і природних ресурсів, провели експедиційні дослідження гідроекосистем Верхобузького та Звиженського карбонатних боліт, які увійшли до складу заповідних територій природоохоронної станови. Окрім того таку ж роботу було проведено на території ботанічного заказника місцевого значення «Кемпа».
Вищезазначені карбонатні болота є унікальними з точки зору збереження специфічного біотичного та ландшафтного різноманіття. Глобальні зміни клімату – потепління, наслідки осушувальної меліорації – негативно впливають на їх стан. Метою досліджень було виявлення раритетних компонентів флори і рослинності водно-болотних угідь НПП «Північне Поділля». На карбонатних болотах науковці мали нагоду побачити такі види як: сашник іржавий, меч-траву болотну, пальчатокорінник м’ясоквітковий, зозулинець шоломоний, березу низьку та низку інших раритетних рослин.
В експедиційних дослідженнях також взяли участь працівники Золочівського науково-дослідного природоохоронного відділення НПП «Північне Поділля».
Comments are currently closed.