Гімназисти Бродівської гімназії взяли участь у тестуванні пішого туристичного маршруту «До кришталево-чистих джерел Стиру»
Нещодавно за організації працівників відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» гімназисти 5-го класу (9 кл) Бродівської гімназії ім. Івана Труша взяли участь у тестуванні пішого туристичного маршруту, який названо «До кришталево-чистих джерел Стиру». Проектна протяжність маршруту складає 56 км і мандрівка ним розрахована на 3 дні.
У перший день юні мандрівники вийшли о 10.15 з міста Броди і направилися до ділянки парку, що зветься «Макітра». Першою зупинкою на маршруті був пам’ятний хрест між селами Дітківці та Гаї-Дітковецькі. Тут гімназистам провідник парку розповів про жахливу історію, що сталася на цьому місці в кінці червня 1941 року. Далі маршрут пролягав до ботанічного заказника, що зветься «Макітра» й де зростає велика кількість квітів, лікарських рослин, різних видів трав, зокрема видів, занесених до Червоної книги України. Обійшовши заказник околичною дорогою, 15-літні мандрівники, зробивши фото на пам’ять, направилися у бік села Суховоля, де по дорозі ознайомилися з рослинністю степових схилів, що також є ділянками НПП «Північне Поділля».
Пройшовши селом Суховоля група юних туристів також побувала у буковому лісовому масиві парку, що розкинувся на мальовничих висотах Вороняцького горбогір’я між селами Суховоля та Черниця. В Черниці юні мандрівники мали змогу оглянути стару глибоку криницю, незвичайної конструкції. Звідти група направилася до славнозвісної геолого-ботанічної пам’ятки природи «Триніг». Рівно о 17.00 туристи-гімназисти прибули на місце ночівлі. У підніжжі пам’ятки, на мальовничій лісовій поляні розбили табір.
Туристичний вечір того дня видався на славу. Незважаючи на легку фізичну втому (адже було пройдено 25 км) юні мандрівники, більша частина яких були дівчата, запалили туристичну ватру, співали українських пісень і навіть влаштували танці з хороводами навколо вогнища.
Другого дня, після сніданку, усі дружно вирушили у мандрівку до комплексної геолого-ботанічної пам’ятки «Триніг», де із зацікавленістю споглядали мільйон літні кам’яні останці, кришталево-чисті джерела, що є витоками річки Стир, побували в охайному буковому лісостані, а також відвідали закинуту каменоломню, яка юним мандрівникам сподобалася чи не найбільше.
Третього дня гімназисти-мандрівники згорнули табір і вирушили у зворотну дорогу додому іншим шляхом, що теж пролягав цікавими ділянками НПП «Північне Поділля». Йдучи додому, юні туристи ще побували на болотних угіддях парку, що звуться «Видра», оглянули велетенські буки-патріархи на ділянці між селами Пониква і Боратин, після чого вийшли на мальовничі простори Вороняк, звідки мали унікальну можливість споглядати прекрасні природні ландшафти північного краю Подільської височини і рівнинні простори Малого Полісся.
О 18.00 третього дня 15-літні мандрівники прибули на шкільне подвір’я рідної гімназії.
Із впевненістю можна стверджувати, що тестування маршруту пройшло вдало і проект вартує уваги мандрівників усіх вікових категорій, починаючи від 15 років. На його цікавості наголошували самі мандрівники-гімназисти, що брали участь у тестуванні зазначеного проекту.
Адміністрація установи висловлює щиру подяку вчителям-наставникам Бродівської гімназії ім. Івана Труша Юрію Володимировичу Мельнику та Олександру Віталійовичу Брівку за участь у проекті, що приніс дітворі багато радісних годин спілкуванні із мальовничою природою Національного природного парку «Північне Поділля».
Comments are currently closed.