Еколого-мистецький захід «Вербова гілочка» для дітей учасників АТО

04.04.2017 admin ЕкоосвітаНовини

eУсе ближче і ближче кінець Великого посту. Віддавна особливу радість приносили шоста неділя і останній перед Великоднем тиждень, який має кілька народних назв: Чистий, Жилавий, Білий, Вербний, Цвітний (Квітний) тиждень, Лазарева субота тощо.
З нетерпінням чекали останньої неділі посту діти, бо це, образно кажучи, їхнє свято. Напередодні вербної неділі, тобто в суботу, майже усі сільські підлітки йшли на узлісся, щоб удосталь заготовити вербових гілочок і принести їх до церкви. У неділю біля храму відбувалася посвята червоної верби.

Адже, згідно з християнськими церковними історіями у цей час Спаситель в’їжджав до Єрусалиму на ослику, і миряни устеляли перед ним дорогу пальмовим листям.
Оскільки в Україні пальми не ростуть, то їх замінили вербовими гілками. Як ми знаємо, це дерево здавен вельми шановане серед нашого народу, тому що воно першим сповіщає про прихід весни.

Нещодавно екоосвітяни  НПП «Північне Поділля» з року в рік виготовляють вербову гілочку із школярами. Цього річ працівники парку, спільно з благодійним фондом «Карітас», провели екологічно-мистецький захід «Вербова гілочка» для дітей учасників АТО.

Діти мали можливість виготовити композиції, використовуючи гілочки верби, самшиту, різновиди туї, тису, барвінку та розмаїті сухоцвіти.

Складаючи гілочку до гілочки, дітям вдавалося створювати чудові композиції, які вони цієї неділі понесуть до храму на освячення. Адже верба – символ здоров’я, плідності, швидкого росту. Вважається, що саме торкання її гілок наділяє людину цілющою силою.

abcdf

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест