Еко-освітяни провели еколого-мистецький захід для дітей із прикрашання Стрітенської свічки

10.02.2017 admin ЕкоосвітаНовини

115 лютого християни східного обряду відзначають одне з дванадцяти церковних свят — Стрітення Господнє. Свято Стрітення має за основу розповідь  зі святого Євангелія від Луки про зустріч праведного старця Симеона та дитятка Ісуса, якого принесли до храму Пречиста Діва Марія та святий Йосиф, щоб присвятити Його Богу. Стрітення – це дуже велике свято, і в нашому краї люди святкують із діда-прадіда. За народними віруваннями, цього дня «стрічається» зима з літом, тепло з холодом, а кожух зі свитою.

Свічка є неодмінним атрибутом цього дійства тому, що із давніх-давен, наші пращури надавали їй особливого значення, адже вірили, якщо її запалити і щиро молитися, то вона врятує від буревіїв та катаклізмів.

Зважаючи на відродження українських традиції на території Національного природного парку «Північне Поділля», працівники відділу еколого-освітньої роботи радо відгукнулися на запрошення благодійного фонду «Карітас», який діє при парафії церкви Воздвиження Чесного Животворящого Хреста м. Броди, для організації та проведення майстер-класу із прикрашання Стрітенських свічок. Дійство відбулося у студії «Сто талантів», яка діє при благодійному фонді.

Під час мистецького заходу, еко-освітяни розповіли дітворі про значення свята Стрітення для нас і наших пращурів та й про те, як його відзначали в давнину, а також наголосили, що свічка – це символ Бога. Після цікавої та пізнавальної бесіди, еко-наставники, спільно із вчителями студії, запропонували дітям прикрасити свічки у різних варіантах та стилях. Відтак діти використовували для декорації свічок природні матеріали такі як самшит, гілочки туї, ялівцю та ялинки, а завершували декорацію різнокольоровими стрічками та блискітками.

 Кожен учасник мистецького заходу виготовив свічку на свій смак, у кожного вона вийшла унікальною. Вчителі студії «Сто талантів» закликали учасників взяти участь у конкурсі на кращу Стрітенську свічку, який відбудеться у храмі Воздвиження Чесного Животворящого Хреста напередодні свята Стрітення.

НПП «Північне Поділля» висловлює подяку благодійному фонду «Карітас» за цікавий еколого-мистецьких захід.

23456
7
8

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест