Еко-освітяни НПП «Північне Поділля» провели майстер-клас із виготовлення Стрітенської Свічки

15.02.2016 admin ЕкоосвітаНовини

1Свято Стрітення в нашому краї, як і по всій Україні, – не лише церковне. Релігійне значення цього свята полягає у тому, що на 40-й день після народження Христа, його земні батьки – Діва Марія та Йосип Обручник принесли немовля Ісуса до Єрусалимського храму? де відбулася стріча Божої Дитини – маленького Ісуса і його Пресвятої Матері з праведним Семеоном.

Щодо народних вірувань, цього дня – 15 лютого – зима зустрічається з весною. Стара баба Зима сперечається з молодою дівчиною Весною, кому йти, а кому вертатися. Якщо до вечора стало тепліше – перемогла Весна, якщо холодніше – Зима. У цей день у церквах освячували свічки, і дбайливо берегли їх  протягом року та часто використовували як лікувальний засіб. Посвячені на Стрітення свічки звалися «громичними», бо їх запалювали і ставили перед образами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від грому. Наші предки в день Стрітення, коли приходили з церкви, запалювали «громичну» свічку, щоб весняна повінь не зашкодила посівам і щоб мороз дерев не понищив.  Від «громичної» свічки і саме свято, крім «Стрітення» або «Стрічання», називалося колись «Громиця».

З огляду на вище сказане, а також з метою відродження та підтримання українських традицій на території Національного природного парку «Північне Поділля», еко-освітянами було проведено майстер-клас із оформлення та прикрашання Стрітенської свічки на базі Орихівчицього НВК спільно із настоятелем релігійних громад сіл Орихівчик та Вербівчик отцем Ярославом Войтівим.

Еко-мистецький захід розпочався із спільної молитви та розповіді о. Ярослава про релігійне значення цього свята для християн. Далі його доповнила працівник еколого-освітнього відділу, нагадавши дітям про традиції, звичаї та обряди, пов’язані із цим днем. Потім школярам було запропоновано прикрасити свічку в еко-стилі, використовуючи природній матеріал такий як гілочки туї, ялинки, ялівцю, самшиту тощо. Також учасники заходу використовували різноманітні декоративні стрічки та нитки для оформлення свічки. Відрадним було те, що кожен учасник заходу із завзяттям намагався втілити свої ідеї і фантазії в оформлення Стрітенської свічки.

32456789

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест