Еко-освітяни НПП «Північне Поділля» провели екологічну лекцію «Bird-Lore»

04.02.2016 admin ЕкоосвітаНовини

5Орнітофауна України нараховує 424 види птахів, з яких понад 130 – зимуючі. Підгодовувати птахів та облікувати їх: із такою пропозицію звернулися до дітей          Підкамінської повної середньої школи, що у Бродівському районі Львівської області, працівники відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля». Відтак, еко-освітяни провели лекцію «Bird-Lore», а також запропонували школярам взяти участь у Великому зимовому обліку птахів. Такий захід є наймасовішим для вивчення птахів у всьому світі і проходить щорічно в останні вихідні січня. Традиція обліковувати пернатих народилась у 1900 року в США, після того, як редактор орнітологічного журналу «Bird-Lore» Френк Чепмен запропонував новий спосіб полювання на птахів – з біноклем в руках замість зброї. За його закликом 26 осіб вперше провели цей день поруч з птахами, підгодовуючи їх та спостерігаючи за ними. Приблизно так розпочався в США облік птахів, а згодом ініціативу підтримали Канада, Латинська Америка та інші держави.

Мета зимового обліку птахів – з’ясувати чисельність і види пернатих, які залишились зимувати поряд із нашими домівками, їх підгодівля, можливість спостерігати за цікавими явищами в пташиному світі, виховувати в підростаючого покоління любов до природи.

Також під час заходу працівники відділу еколого-освітньої роботи НПП «Північне Поділля» розповіли дітям про головні особливості зимуючих птахів нашої місцевості і за допомогою мультимедійної презентації продемонстрували дітворі їх зовнішній вигляд. На завершення заходу еко-освітяни провели вікторину «Наскільки ти знаєш птахів?». Усі учасники активно відповідали на цікаві хитросплетені запитання та змагались за призові місця. В результаті, підбивши підсумки, працівники НПП «Північне Поділля» визначили серед школярів трьох переможців, яких було нагороджено цінними призами, а найактивніші учасники отримали заохочувальні подарунки.

1234

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест